Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
USA: Podľa novej štúdie porucha pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) od roku 2016 priam explodovala. Za posledných osem rokov bolo ADHD diagnostikované približne 7,1 miliónom detí (11,4 % detskej populácie USA).
Tento problém sa výrazne zhoršil medzi rokmi 2020 až 2022. V roku 2022 bolo približne o 1 milión detí diagnostikovaných s ADHD viac ako v roku 2016. Miera ADHD v USA je teraz 1 z 9 amerických školákov.
Spomedzi detí, ktorým bola v súčasnosti diagnostikovaná ADHD, malo 58,1% stredne ťažké alebo ťažké symptómy, 77,9% malo aspoň jednu súbežnú poruchu, zhruba polovici (53,6 %) boli predpísané lieky a 44,4% dostávalo v priebehu posledného roka behaviorálnu liečbu.
Očakáva sa, že problém sa v nasledujúcich rokoch ešte zhorší, pretože sa neriešia základné príčiny tohto ochorenia.
Zvyšujúci sa čas strávený pred obrazovkou a spätná väzba dopamínu negatívne ovplyvňujú duševný stav detí. Neustály toxický vplyv na školákov tiež poškodzuje ich neurologický vývoj.
No a napokon tréning na fóbiu z vírusov a baktérií, ktorý sa uskutočnil pod záštitou pandémie Covidu-19, tiež zohral desivú úlohu pri degradácii mysle detí.
1. Negatívny vplyv času stráveného pred obrazovkou a dopamínová spätná väzba
Umelá inteligencia zrýchľuje rýchlosť konzumácie informácií, pričom správy prichádzajúce cez obrazovky sú optimalizované a prispôsobené tak, aby mali na myseľ návykový účinok.
Detská myseľ nie je pripravená na tento manipulatívny a konzumný nápor správ a reklám. Prístupné internetové pripojenie navyše viedlo k zvýšeniu času stráveného pred obrazovkou u batoliat a malých detí.
Deti sú vystavené spätnej dopamínovej väzbe, ktorej cieľom je zvýšiť ich digitálnu spotrebu a zároveň poškodiť ich pozornosť. To mení dynamiku vzdelávania a učenia, nepriaznivo ovplyvňuje vývoj mozgu a prepája naše očakávania, pozornosť a zameranie.
Pokroky v umelej inteligencii tiež spôsobujú zrútenie vzdelávacieho procesu, pretože deti si nachádzajú skratky k informáciám, čím strácajú schopnosti učiť sa. V tomto novom informačnom veku sa deti už nebudú musieť spoliehať na svoju schopnosť sústrediť sa, a tým pádom sa úplne naruší proces učenia.
2. Úlohu zohrávajú aj chemikálie poškodzujúce mozog
Problémy digitalizácie sú sprevádzané fyziologickými problémami, ktorým deti čelia. Neustály nápor chemikálií a ťažkých kovov skratuje nervový systém detí a fyziologický vývoj mozgu.
Školské stravovacie systémy pumpujú do deti farbivá, cukor a umelé prísady, pričom ich zbavujú dostatočného príjmu vody počas celého školského dňa.
Aby toho nebolo málo, školské systémy klamú rodičom o požiadavkách na očkovanie a požadujú, aby deti boli prostredníctvom nevhodného očkovacieho plánu v detstve napichané aj vyše 75 dávkami hliníka poškodzujúceho mozog.
Takýto systém potom normalizuje chronické ochorenia a imunosupresiu u detí. Nápor hliníka sa spája s vážnymi chronickými ochoreniami detí, no očkovacie šialenstvo neustáva, naopak stále eskaluje.
3. Tréning na fóbiu z vírusov a baktérií počas pandémie Covidu-19 poškodil myslenie detí
Vedci sa v štúdii zamerali na úlohu, ktorú správanie počas pandémie Covidu-19 zohrávalo na myslenie detí.
Metaanalýza zistila, že deti vykazovali viac symptómov ADHD v rokoch 2020 a 2021 ako v predchádzajúcich rokoch. Súviselo to so stresom, úzkosťou a beznádejou počas lockdownov, obmedzení a izolácie, ktoré dospelí vnucovali deťom.
Pedagógovia a rodičia, ktorí presadzovali paranoidnú a bezmocnú existenciu s fóbiou z vírusov a baktérií a hypochondrickým zmýšľaním, prenášali na deti duševnú nestabilitu, úzkosť a depresiu.
Diagnózy ADHD sa počas tohto obdobia zvýšili, pretože bolo jednoduché ňou deti onálepkovať. Beznádej a apatia u detí bola vykreslená ako nedostatok pozornosti. Úzkosti boli charakterizované ako hyperaktivita.
Symptómy hyperaktivity a deficitu pozornosti poukazujú na vážnejšie problémy v rámci dieťaťa a prostredia, v ktorom žijú. Avšak hlavnou príčinou týchto problémov boli dospelí, ktorí traumatizovali deti a vyvolávali u nich základné duševné choroby.
Práve tieto typy dospelých poškodzujú psychiku detí, spôsobujú neurologickú dysreguláciu a duševnú nestabilitu. Takíto dospelí by mali zanechať svoje hrubé a mentálne ponižujúce správanie a neurotické vzory správania, ktorými zle vplývajú na deti.
Keďže sa však tieto problémy neriešia, miera ADHD u detí bude naďalej stúpať spolu s množstvom ďalších psychologických problémov a chronických chorôb.
AUTOR: Lance D. Johnson
Překlad: Badatel.net
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi