Le Figaro: Francie již dávno ztratila kontrolu nad migrační politikou

FRANCIE: Kvůli příliš velkorysé migrační politice jsou hlavními příjemci sociální pomoci ve Francii cizinci, napsal publicista Le Figaro Éric Zemmour.

Podle autora země již dlouho přestala kontrolovat toky migrantů přicházejících do země a dává právo na život ve Francii každému, kdo o to požádá. Výsledkem je, že Francouzi jsou na straně poražených a je jim odepřeno právo na obranu své bezpečnosti a identity, uvedl novinář.
„Francie se díky své velkorysosti vždycky stává hlupákem“ – tato fráze Chateaubriana, podle novináře Le Figaro Erica Zemmoura, mu nemohla nepřijít na mysl, když uvažoval o „kriminální cestě“ islamisty, který sťal učitele v Conflans-Saint-Honorine. Jak autor připomíná, mladému žadateli o azyl bylo francouzské orgány původně odepřeno z údajného pronásledování, ale prostřednictvím odvolání právníků „velkoryse placených Francouzskou republikou“ u Národního azylového soudu mu bylo uděleno desetileté povolení k pobytu. „V každém případě, protože nedeportujeme téměř nikoho, komu byl odepřen azyl, nebylo třeba se obávat,“ poznamenal autor.
 
Lze si představit, co od té doby pršelo na hlavy rodinných příslušníků mladého migranta, tvrdí novinář: sociální platby, příspěvky na bydlení, přednostní podmínky pro získání sociálního bydlení, bezplatné cestování ve veřejné dopravě, učební pomůcky.

„Francouzský stroj sociální pomoci má vášeň pro cizince obecně a zejména pro žadatele o azyl,“ uvedl Zemmour. Zároveň jsou jí nezletilí nejdražší – nezáleží na tom, zda skuteční nebo falešní. Studie soudce Charlese Pratse zjistila, že 43% příjemců rodinných a bytových příspěvků ve Francii se narodilo v zahraničí. Podle kontrolního úřadu se 50% příjemců důchodů ve Francii narodilo také v zahraničí.

Podle Zemmoura Francie již dávno přestala samostatně spravovat svou migrační politiku a přenesla ji na samotné migranty: děti, příbuzné, manželky, manžely, bratrance, studenty, žadatele o azyl – seznam těch, které Francie přijímá, je nekonečný. Jak novinář zdůraznil, stávají se „bezedným rezervoárem práce pro „ vítěze globalizace“, kteří žijí v metropolitních oblastech a mají k dispozici obchodníky, chůvy, kuchaře, taxikáře a dokonce i dodavatele drog.

Zdroj: https://www.lefigaro.fr/

Jedna odpověď na “Le Figaro: Francie již dávno ztratila kontrolu nad migrační politikou”

  1. Dobrý deň.
    Zaujímavé !!! Podľa mňa normálny človek by tomu ani neveril !!! Myslím, že ani štáty Vyšegrádskej 4, nedokážu zamedziť islamizácii svojich štátov. Zaujímavé bude Maďarsko a Poľsko
    (o Slovensku sa neviem vyjadriť), ale je možné, respektíve predpokladám, že skôr Maďarsko bude základný iniciátor rozkladu EÚ. Myslím si, že Slovenskí politici, a najmä súčasná vláda, len kecá a potom potroške presvedčí národ a tak trošku ho klame a potom povie, však ste súhlasili …
    To isté bolo aj s dobrovoľným testovaním na Covid-19; lebo bol dobrovoľný, ale všetci s tým na silu museli súhlasiť, lebo také podmienky mali vytvorené … Som veľmi zvedavý kedy a ako začne; rozklad EÚ..

Napsat komentář