JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

LESBOS: MULTIKULTURNÍ PEKLO

Tak by se dala popsat situace na řeckém ostrově Lesbos v Egejském moři u hranic s Tureckem. Sem proudí již několik let nelegální imigranti z Blízkého východu. Ti jsou zadržováni v táboře pro “uprchlíky” Moria.

Zadržovací středisko je koncipované pro 3.000 osob, ale je jich zde přes 12.000. Situace se vyostřila tuto neděli, když agresivní nelegálové zapálili tábor, přilehlý olivový háj a policii, hasiče společně s úředníky napadli kamením. Upálili také ženu s dítětem a mnoho osob bylo zraněno. Bezpečnostní složky použily proti agresorům slzný plyn a byly přivolány početné posily z pevniny.

Výhružky tureckého diktátora se tak naplnily, neboť Řecko čelí nové vlně invazivnímu náporu nelegálních imigrantů. Během letošního srpna připlulo přes 9.000 nových nebezpečných osob, což byl největší počet za tři roky uplatňování dohody mezi EU a Ankarou, která měla uzavřít migrační trasu přes Egejské moře. A další v invazi pokračují, neboť připlouvají další a další. Minulý týden jednala řecká vláda s vedením pevninských regionů o přemístění asi deseti tisíců imigrantů z ostrovů v Egejském moři na pevninu. Řekové žádají agenturu Frontex, aby se konečně probrala z nečinnosti a začala konat. Ostatně proto byla také zřízena, aby chránila vnější hranice Schengenu. Bohužel tak ale nečiní.

Odeslat komentář