JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Libyjská armáda zničila tureckou dodávku zbraní pro síly GNA

Libyjská národní armáda (LNA) 13. prosince oznámila, že zničila velkou dodávku zbraní, kterou nedávno Turecko vyslalo pro síly loajální Vládě národní shody (GNA) do libyjského pobřežního města Misurata.

Tato armáda v oficiálním prohlášení sdělila, že o dodávce získala věrohodné informace a říká, že velké množství zbraní, munice, obrněných vozidel a jiné vojenské techniky bylo dodána do námořních přístavů a na letiště do Misuraty.

Turecko tyto zbraně a techniku dodávalo silám v Misuratě v rámci nedávné námořní dohody s GNA, tvrdí LNA.

Na dodávky zbraní stejně tak i na v Turecku vyrobené drony, které se skladovaly v Námořní akademii Misuraty a v dalších částech města, zaútočilo Libyjské letectvo (LAF).

„Na skladiště těchto dodávek zaútočily nálety a zničily je s vysokou úspěšností vysoce přesnými údery, následně došlo k výbuchům a požáru v hangáru tureckých dronů… Naše bojové letouny se úspěšně vrátily na svá letiště,“ uvádí se v prohlášení LNA.

Síly Misuraty, které patří k největším a nejbojeschopnějším silám podporujícím GNA tato tvrzení LNA zatím nekomentovaly.

Hlavní velitel LNA polní maršál Khalifa Haftar den předtím oznámil zahájení „rozhodné bitvy“ k dobytí hlavního města Tripolisu. Tento krok byl zřejmě motivován námořní smlouvou GNA s Tureckem.

Odeslat komentář