JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

LIDI NENIČÍ KORONA, ALE POLITICI, MYSLÍ SI ŠICHTAŘOVÁ. ČÍM MÉNĚ TOHO BUDE VLÁDA DĚLAT, TÍM LÉPE

ČESKO: Životy lidí neničí koronavirus, ale politici, vypálila ekonomka Markéta Šichtařová. A okamžitě požádala vládu, především levicové politiky, aby přestali zasahovat do životů lidí, protože čím méně toho udělají, tím méně toho zkazí.

„Tím, kdo dnes paralyzoval život, není koronavirus, ale politici. Především ti vládní, ale i nevládní, protože i oni opakovaně hlasovali pro nouzový stav. Koronavirus na žádné tiskové konferenci ekonomiku nevypnul, to politici ji vypnuli. To oni strkají prsty do všeho a ničí lidem život,“ napsala Šichtařová v úvodu komentáře pro server Echo24.cz.

Jedním dechem dodala, že karantény podle jejího názoru nebrzdí šíření koronaviru a vláda přesto občany do karantény tlačí. Do karantény, ve které občané přichází o finanční prostředky. K zastavení viru podle ní nepomáhají ani roušky a respirátory a vláda je lidem stejně dál vnucuje.

Jak dospěla k závěru, že tato opatření fungují? Podívala se na to, jak s koronavirem bojují liberálněji postupující vlády. Švédsko dlouho nevyhlašovalo tak přísně restrikce jako Česko, má přibližně stejné množství obyvatel, ale za celý rok jen 604 tisíc nakažených. Česko už má 1 milion a 70 tisíc nakažených k tomu. Ve Švédsku zemřelo ve spojitosti s koronavirem asi 12 370 lidí. Naproti tomu v Česku už je to asi 17 900 lidí.

Jenže čeští, francouzští či italští politici se mohou do těchto zemí také podívat a přesto trvají na udržování restrikcí v chodu. Šichtařová to přičítá odklonu od osobní svobody a osobní odpovědnosti ke kolektivnímu uvažování, jaké známe z dob vlády komunistů v této zemi, ale nejen z té.

„Korona vše jen umocnila. Například kvůli politice levných peněz, která je přímým důsledkem tohoto kolektivistického uvažování, už před lety vyskočily ceny nemovitostí na většině planety na nesmyslné hodnoty. S tím muselo logicky vzrůst i nájemné,“ upozornila.

„Levicový politik a čert ovšem nikdy nespí. Kalifornský guvernér Gavin Newson nelenil a prohlásil, že zaplatí 80 procent všech nezaplacených nájmů obyvatel, kteří dluží kvůli pandemii. Jedinou podmínkou je, že majitelé bytů dlužníkům zbylých 20 procent odpustí. Není to super socialismus? To snad nemají ani na Kubě. Nájemník bydlí a nic neplatí. Američané na to opáčí, že nechtějí bezdomovce. Tak ještě chvíli kupředu levá a bezdomovců bude v důsledku dalšího mrzačení ekonomiky ještě víc,“ rozvedla Šichtařová svou myšlenku.

 

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/

Komentář

  • Sedmý.7

    12. února 2021

    Generálové už vytrubují na polnice a konec bitvy ještě v nedohlednu. Závidím Paní Šichtařové tu jasnozřivost a především tu jistotu, že žádná opatření nefungují a líp by bylo nic nedělat …. všecko je na nic ( jen včely jsou na med )
    Srovnání se Švédskem pokulhává na všechny nohy.
    „S“

Odeslat komentář