JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Lídr černošské rasistické organizace Black Lives Matter pohrozil „Pokud nám tato země nedá to, co chceme, spálíme tento systém!“

USA: Příznivci Black Lives Matter „vypálí systém a nahradí ho“, pokud americké úřady nesplní jejich požadavky, řekl Fox News Hawk Newsom, lídr pobočky organizace v New Yorku.

Podle aktivisty je americký systém, počínaje válkou za nezávislost, založen na násilí. Potvrdil tak, že podporuje násilné metody boje.
„USA se veměšují do režimů a podkopávají je, nahrazují jejich vůdce těmi, které mají rádi. Takže obviňování nás z násilí vůči některému Američanovi je extrémně pokrytecké,“ řekl Newsom.Poznamenal, že násilí neomlouvá, ale považuje to za jedinou účinnou metodu boje. Newsom uvedl události šedesátých let jako příklad, kdy černoši dokázali dosáhnout svých cílů.

„Pokud nám tato země nedá to, co chceme, spálíme tento systém a nahradíme ho. Jasné? Mohu to říci obrazně i doslovně. To je otázka interpretace,“ řekl aktivista.

Hostitelka ho požádala, aby vyhodnotil postavení Martina Luthera Kinga, ml., který se postavil proti jakýmkoli rasovým heslům a vyzval ke sjednocení v lásce k Bohu. V reakci na to Newsom nazval Ježíše Krista „nejslavnějším černým radikálním revolucionářem“, který byl zabit, jako další „černí aktivisté“„Vláda nás zabíjí,“ zdůraznil.

Po smrti Afroameričana George Floyda v Minneapolisu rukou policie prošla americkými městy vlna protestů a nepokojů. Lidé se vydali do ulic a požadovali ukončení policejní brutality, stejně jako skandovali antirasistická hesla. Některé protesty jsou doprovázeny rabováním a jsou bořeny některé historické památníky. V americkém Kongresu přijali pod tlakem zákon o reformě policie.

Odeslat komentář