JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ľuboš Blaha: “Nevieme, či je komunikácia z Threemy autentická. Nevieme, či ju zmanipuloval bývalý spravodajca Tóth alebo údajná agentka Tódová alebo niekto iný. Zistíme to, až keď to preverí súd”

V súvislosti s ex-štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti Monikou Jankovskou, ktorá odstúpila podľa jej slov po mediálnom nátlaku na jej osobu, po zverejnení údajnej komunikácie obvineného podnikateľa Mariana Kočnera, a po najnovšie zverejnených ďalších správach z Kočnerovej Threemy hovorí vládny poslanec Ľuboš Blaha, ktorý je členom poslaneckého klubu Smer-SD,o “zovšeobecneniach a konšpiráciách” liberálnych médii.

To, že tento týždeň v známych mainstreamových médiách vyšli ďalšie články o Monike Jankovskej, v ktorých sa opäť vo veľkom poukazuje na údajné prepojenia Mariana Kočnera so Smerom-SD, vníma Ľuboš Blaha ako účelové. “Prepánakráľa, čo tu slniečkari onanujú nad Jankovskou? Odišla z vládnej funkcie – vybavené. Ak sa preukáže, že porušila zákon, bude niesť následky. Ale o tom môže rozhodnúť len súd, nie Denník N ani denník SME.”

Tvrdí, že jeden z vlastníkov novín SME Haščák by mal radšej vysvetľovať svoje sms-ky s Kočnerom o “odj…ní ču..a”. “A Tódová z Denníka N nech vysvetľuje, že došla podvodom k titulu,” píše Ľuboš Blaha na Facebooku.

“Politicky bola zodpovednosť vyvodená, to je celé. Na základe údajného individuálneho zlyhania tu teraz vytvárať zovšeobecnenia o vláde a liberálne konšpirácie, je primitívne a hlúpe. Jediné, čo sa k tomu dá povedať – padni, komu padni. Vôbec sa tým netreba zaoberať, je to vec vyšetrovateľov, nie politikov.”

Na kauze Jankovskej je podľa Ľuboša Blahu zaujímavé to, že Denník N má k dispozícii celú komunikáciu Threemy a či je autentická, zatiaľ nevieme. “Či ju zmanipuloval bývalý spravodajca Tóth alebo údajná agentka Tódová alebo niekto iný, nevieme. To zistíme, až keď to preverí súd. Ale jedna vec je mimoriadne zaujímavá. Ešte raz – Denník N má od začiatku k dispozícii celú komunikáciu Kočnera. Čiže Denník N má celý čas aj komunikáciu, ktorú dnes vydali médiá. Povedzte – ako je možné, že sa táto komunikácia zverejnila až dnes?”

“Prečo nešla von povedzme v čase odvolávania premiéra? Alebo hneď, ako sa prevalila kauza s Jankovskou? Prečo?” Pýta sa médii a ich vlastníkov šéf výboru NR SR pre európske záležitosti. Vysvetlení podľa jeho názoru nie je veľa. “Zjavne ľudí ťahajú za nos. A dávkujú svoje informácie. Pretože chcú politicky vyťažiť z informácií od Kočnera. Zároveň tým maria vyšetrovanie – opäť v prospech Kočnera. Slúžia mu? To je prvá možnosť.”

“Alebo slúžia niekomu inému. A mstia sa tým Smeru, lebo zrejme ich mocipánom ušli nejaké kšefty. Stačí sa zamyslieť, kto vlastní tých, kto vypúšťajú týmto mimoriadne čudným spôsobom závažné informácie. Penta vlastní SME, Eset vlastní Denník N. Sorry, ale to nie sú žiadne družstvá ani obecné podniky. Tieto médiá, čo tu dnes politicky zneužívajú trestnoprávnu kauzu, sú vlastnené dvoma najbohatšími finančnými skupinami/firmami na Slovensku, ktoré tu majú brutal záujmy – ono to asi nebude o ideáloch, že.”

Blaha sa znova pýta tú istú ozázku “Ako je možné, že niekto skrýva tieto informácie a dávkuje ich? Celý čas má to, čo vyšlo dnes. A skrýva to. Tutle to. Čaká. Ak niekto nie je idiot, tak sa spýta: na čo čaká? Prečo to nedal von hneď? Prečo taktizuje? Prečo manipuluje? Je to iba spravodajská hra? Vydierajú niekoho? Možno naznačujú, že to nemusia uverejniť, ak…? Prečo otáľajú? Prečo to nezverejnia celé?”

“Mňa nezaujíma Jankovská, to nech rieši súd. Mňa zaujíma Denník N a SME – lebo to, čo robia, je sakramentsky podozrivé. To, čo robia, sú predsa praktiky mafie, alebo praktiky tajných služieb, ale celkom isto nie praktiky žurnalistov. Videli ste už novinárov, ktorí majú kompromitujúci materiál a neuverejnia ho? A čakajú a postupne ho dávkujú?”

Toto podľa neho robia iba novinári, ktorí na tom chcú zbohatnúť, alebo slúžia nejakej spravodajskej službe, alebo politicky niekomu slúžia. “Ak chcete naplniť svoje novinárske poslanie, informáciu uverejnite. Celú. Lebo ide o to, aby svet vedel, čo ste zistili. Nerobíte politiku, informujete. Ste novinár. Toto ale Denník N ani SME nerobia. Veľká otázka – prečo?”

Následne sa Ľuboš Blaha zameral na reportérku Moniku Tódovú, ktorá spracúva gro o Kočnerovi, Threeme, Smere. Prvou možnosťou je podľa neho to, že “Tódová chce lóve a myslí si, že jej niekto zaplatí za to, že niečo neuverejní. Čisto špekulácia, ale logicky – dáva to zmysel. Prečo inak by Threemu dávkovala? Prečo by ju nezverejnila celú? Naznačuje niekomu, že niečo ísť von nemusí?”

“Po druhé, Todová je v tajnej službe. A má nejaké spravodajské úlohy. Niekoho zničiť. Postupne. Áno, hovorí sa to o nej, že slúžila. A áno, má informácie, ku ktorým sa nemá ako inak dostať. Tiež je to špekulácia, ale presne takto nejako vyzerá spravodajská hra… Čiže?”

Treťou možnosťou je podľa Blahu, že Monika Tódová niekomu politicky slúži. “Niekomu, kto chce vyvíjať nátlak na vládnu koalíciu. Lebo Jankovská je z vládnej strany. A tak si to chce niekto užiť. A politicky zneužiť. Problém je, že to robí za asistencie akože nezávislej novinárky. Bezodplatne? A robí to ESET alebo Penta? Ak áno, je to v súlade so zákonom? Zneužívať vyšetrovací spis na politiku? A na útok na štát? Nemala by tento prípad vyšetrovať NAKA?”

“Lebo, drahí moji, jedna vec je prísť k informáciám nezákonným spôsobom. A vyšetrovací spis je neverejný, čiže ide o porušovanie zákona. Ale úplne iná vec je s týmito informáciami kšeftovať. A ohrozovať národnú bezpečnosť. Je tu veľké podozrenie, že Denník N a SME týmto páchajú trestný čin. A ja fakt netuším, prečo naši drahí ochrancovia zákona z NAKA ešte pojedajú šišky. Adresu Denníka N predsa máte, príslušníci. Niekto tu hrá čudné spravodajské hry so Slovenskom. Je najvyšší čas dopapať.”

Odeslat komentář