JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ľuboš Blaha: Už nie sme konšpirátori

SLOVENSKO: Pamätáte, ako z nás všetkých robili konšpirátorov, keď sme sa pýtali, či náhodou Covid neunikol z laboratória? A či náhodou nie je biologickou zbraňou?

1. Tak sa podržte. Odrazu je táto „konšpiračná“ teória šírená médiami hlavného prúdu. V britskom neoliberálnom časopise The Economist hypotéze o úniku z laboratória venovali tri strany.

2. A keďže to napísali v Economiste, replikuje to aj naše SME-čko a ďalší. Ako cez kopirák. Bez fantázie. Len to tupo prekladajú z Británie či z USA – naši liberálni zväzáčikovia. Ako vždy.

3. Odrazu sa z najstrašnejšej konšpiračnej teórie stáva vedecká hypotéza, s ktorou treba pracovať. Perfektné. Už nie sme konšpirátori, už sme zase v móde – jupí.

4. Mimochodom, mňa za to pred rokom skoro ukameňovali a dodnes ako príklad mojich údajných „hoaxov“ bežne uvádzajú môj status, kde som sa len pýtal, či Covid nemohol uniknúť ako biologická zbraň.

5. Takže najnovšie vraj mohol. Ehm, ďakujem. Jasné, západná tlač to šíri ako útok na Čínu a špekulujú, že vírus unikol z čínskeho laboratória vo Wuhane. Už odrazu žiaden drzý netopier – už je to odrazu ľudský vynález. Výborne, posúvame sa.

6. Verzia o tom, že vírus von pustila Čína, je však hrozne nedomyslená. Dôkazy na to neexistujú, ale čo je horšie, nedáva to ani logiku. Prečo by si Čína vypúšťala smrteľný vírus na vlastnom území? To je nonsens.

7. Ale ak už teda môže špekulovať The Economist a naši slávni žurnalisti z bratislavských kaviarní, tak sa teda zamyslime aj my. Americká verzia, že za to môže Čína, nemá žiadne logické opodstatnenie. Chýba motív strieľať si do vlastnej nohy.

8. Buďme fér a zamyslime sa teda aj nad čínskou verziou. Podľa nej Covid vznikol na americkej vojenskej základni Fort Detrick v Marylande. Nuž, pravdou je, že Američania tam už od druhej svetovej vojny skúmajú biologické zbrane.

9. A teraz si sadnite. Je oficiálnym faktom, že v auguste 2019, čiže pár mesiacov predtým, než sa začali hlásiť prvé prípady nákazy Covidom, laboratóriá vo Fort Detrick zavreli kvôli možnému úniku nebezpečných látok.

10. V oficiálnej správe sa nenachádza informácia o tom, aká látka unikla – vraj to nemôžu povedať kvôli národnej bezpečnosti.

11. Ale nebojte, Covid to určite nebol. Určite to bola len nejaká neškodná chrípočka. Američania by predsa nič nebezpečné nevypustili. Sú to predsa kamoši.

12. No dobre, toto je čínska verzia. Dôkazy nemajú, ale rovnako ako Američania vo Wuhane, aj oni sa dožadujú vyšetrenia incidentu v Marylande. Tak čo – kto špekuluje lepšie? Dôkazy nemá ani jedna strana, len už akosi nikto neverí na netopiera. Milé, že?

13. Kde chýba empíria, treba skúšať logiku. A tak sa pýtajme na motív. Aký motív by mali Američania, aby vypustili hnusobu? Ich farmaceutické korporácie ako napríklad Pfizer, na pandémii zarobili iba zhruba 35 miliárd dolárov za dva roky.

14. Ale to nemôže byť motív. Veď americkým korporáciám ide o zdravie, nie o zisky. A motív stopro nie je ani to, že vďaka pandémii sa tu všade zaviedli fašistické opatrenia, zlikvidovali sa malé firmy, skoncentrovala sa ekonomika a najbohatší ľudia v USA zbohatli o neuveriteľné cifry.

15. Nie, nie, to všetko nie je motív. Neverte Číňanom! Naši milovaní západní kapitalisti myslia len na naše dobro.

Vráťme sa k starej dobrej dogme – Covid vznikol z netopiera. Proste nejaký okrídlený cicavec letel po trhovisku a opľul dákeho Číňana.

Tak to bolo. A Economist iba šíri konšpiračné teórie. Aj Sme. No fuj.

Alebo nie?😉

 

Autor: PhDr. Ľuboš Blaha, PhD.

Zdroj: https://zemavek.sk/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář