JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ľudia na protivládnych protestoch: Matovič porušuje naše práva, je to psychopat! “Taký rýchly nástup odporu proti novej vláde Slovensko dosiaľ nazažilo”

SLOVENSKO: Slovenská vláda čelí čoraz väčšej nespokojnosti občanov. Dôkazom sú sociálne siete plné kritických statusov namierených najmä proti osobe premiéra Igora Matoviča v súvislosti so spôsobom, akým pristupuje k súčasnej koronakríze, a neadekvátnym opatreniam štátu.

“Taký rýchly nástup odporu proti novej vláde Slovensko dosiaľ nazažilo,” komentujú situáciu Hlavné správy. Portál informuje o protivládnych protestoch na Slovensku, ktoré sa konali vo štvrtok 28. mája pred Úradom vlády v Bratislave, v centre Košíc či Banskej Bystrice. Po autoprotestoch na začiatku mája ide už o druhú vlnu verejného odporu proti novej vládnej garnitúre.

Ulicami východoslovenskej metropoly Košice pochodovalo asi 250 ľudí, ktorí hlasno trúbili, spievali slovenskú hymnu a skandovali heslá ako “Slovensko si nedáme” či “Nie sme psi”, čím reagovali na kontroverzný Matovičov výrok na adresu slovenských občanov na štátnych hraniciach, dožadujúcich sa vstupu na územie Slovenska.

Ľudia počas protestu vyjadrovali najmä nesúhlas s obmedzovaním ľudských práv a občianskych slobôd pod zámienkou ochrany pred pandémiou. “Nesúhlasíme so spôsobom štátnej karantény, chceme, aby sa skončilo to, aby jeden psychopat vládol na Slovensku. Jeho rozhodnutia sú nelogické,” povedal vo videu, ktoré zdieľajú Hlavné správy, jeden z protestujúcich.

“Tvrdíme, že Matovič je blázon, ľudia si musia zložiť ružové okuliare a postaviť sa proti porušovaniu ústavy, despotizmu, manipulácii. Predseda vlády svojich rodákov označil za psov len preto, že režim ich vyhnal za hranice za robotou,” odpovedali organizátori pochodu na otázku, prečo protest zorganizovali.

Protivládny protest v Košiciach:

Odeslat komentář