JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Lukašenko poriadne naložil pokryteckému Macronovi – francúzsky prezident poučuje o „logike demokracie“, ktorú však sám ignoruje

BIELORUSKO: Bieloruská tlačová agentúra BELTA oslovila hovorkyňu prezidenta Alexandra Lukašenka s otázkou, ako hodnotí bieloruská hlava štátu mentorské poučovanie o „logike demokracie“, ku ktorému sa uchýlil francúzsky prezident Emmanuel Macron vo svojich vyjadreniach pre vydanie „Le Journal du Dimanche“

Hovorkyňa bieloruského prezidenta Natalia Ejsmont potvrdila, že Alexander Lukašenko sa oboznámil s názormi Emmanuela Macrona, pričom svojmu francúzskemu kolegovi odkázal:

„Po prvé. Ako prezident krajiny, vychádzajúc z princípov samotného pána Macrona (ktorými podložil svoju výzvu k abdikácii) chcem povedať, že sám francúzsky prezident, podľa jeho vlastnej logiky, mal rezignovať už pred dvoma rokmi – kedy do ulíc Paríža začali vychádzať „žlté vesty“. Roky plynú, „žlté vesty“ sú stále v uliciach, pán Macron je na počudovanie stále vo funkcii, a Francúzsko sa stalo krajinou, kde sa masové protesty stali bežným javom…

Okrem „žltých viest“ nemožno opomenúť ani opakujúce sa problémy Francúzska s hnutím BLM a protesty moslimov v Marseille a v Lyone. Ako gesto dobrej vôle preto Minsk ponúka osvedčenú a efektívnu sprostredkovateľskú pomoc pri pokojnom odovzdaní moci niektorej z uvedených skupín.

Po druhé. Ako skúsený politik, chcem menej skúsenému pánovi Macronovi poradiť, aby sa menej obzeral kade-tade, a namiesto toho sa začal už konečne zaoberať vnútornými záležitosťami Francúzska. Minimálne by sa mal venovať riešeniu problémov, ktorých sa mu v jeho krajine nahromadilo nemálo.

A nakoniec chcem podotknúť, že tu v Bielorusku sa nám zdá zvláštne, ak sa Emmanuel Macron tak intenzívne zaujíma o jedného z exkandidátov na funkciu prezidenta Bieloruska. Vzhľadom na to, že tento exkandidát je dáma, francúzsky líder riskuje, že okrem existujúcich vnútorných problémov Francúzska mu môže pribudnúť dodatočný osobný problém v jeho vlastnej domácnosti“.

Macronova prehnaná zahraničnopolitická aktivita

V podobnom duchu ako Alexander Lukašenko sa o Macronovi vyjadrujú aj iné analytické zdroje, ktoré poukazujú na žalostné výsledky francúzskeho prezidenta v domácej politike. Absenciu konkrétnych riešení domácich problémov sa Emmanuel Macron usiluje kompenzovať prehnanou zahraničnopolitickou aktivitou. Okrem toho, že chce robiť poriadok v Libanone, chce byť sprostredkovateľom medzi Európou a Putinom, organizuje zahraničnú intervenciu v africkom Mali, najnovšie chce poučovať bieloruského prezidenta, kedy má rezignovať. S ohľadom na to, že ani v zahraničnej politike sa Emmanuel Macron nemôže preukázať nejakými hmatateľnými úspechmi, Alexander Lukašenko sa na jeho adresu vyjadril ešte veľmi zdvorilo a diplomaticky. Sýrsky prezident Bašár Asad sa v analogickej situácii o francúzskom vedení vyjadril ako o amerických otrokoch, na čo Paríž reagoval nepresvedčivými výhovorkami, že to nie je pravda.

 

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář