JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Lukašenko spôsobil obrovský rozruch: Vyhlásenie Merkelovej o otrave Navaľného bolo sfalšované! Tu je nahrávka ako dôkaz!

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko informoval ruského premiéra Michaila Mišustina o odpočúvaní rozhovoru medzi Varšavou a Berlínom. Podľa neho vyhlásenie Merkelovej o otrave Navaľného bolo sfalšované a sľúbil odovzdať nahrávku

Údajná otrava

Nemecký kabinet ministrov v stredu uviedol, že odborníci z laboratória Bundeswehru zistili, že Navaľnéhootrávili látkou skupiny Novičok. Hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov Sputniku uviedol, že Berlín neinformoval Moskvu o svojich záveroch o otrave Navaľného Novičokom, Rusko takéto údaje nemá.

Ministerstvo zahraničných vecí Ruska čaká na reakciu Nemecka na žiadosť generálneho prokurátora Ruskej federácie o prípade Navaľného.

V berlínskej klinike Charite, kde sa Navaľnyj liečil, dnes uviedli, že jeho zdravotný stav je vážny, je na pľúcnej ventilácii, bude sa liečiť dlho.

Primár omskej nemocnice, kde liečili Navaľného, Alexander Murachovskij poznamenal, že s diagnózou otravy pracovali ako s hlavnou pri prijatí pacienta, ale laboratórne testy ju nepotvrdili. V otvorenom liste potom omskí lekári vyjadrili názor, že sa ich snažia očierniť.

Hospitalizácia Alexeja Navaľného

20. augusta lietadlo, ktorým letel ruský opozičný politik Alexej Navaľnyj z Tomska do Moskvy nútene pristálo v Omsku. Navaľnému prišlo zle, po pristátí ho naliehavo hospitalizovali.

Lekári v Omsku neodhalili žiadne jedy ani stopy ich prítomnosti v krvi a moči pacienta. Lekári tak považovali za hlavnú dočasnú diagnózu metabolickú poruchu, ktorá spôsobila prudký pokles hladiny cukru v krvi.

Po rokovaní ruských a nemeckých lekárov a stabilizácii stavu Navaľného dovolili jeho príbuzným prepraviť ho na kliniku v Nemecku. V sobotu 22. augusta ráno pristálo súkromné lietadlo s Navaľným a jeho manželkou Júliou v Berlíne.

Odeslat komentář