JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

MAĎARSKÉ LABORATÓRNE TESTY UKÁZALI, ŽE RUSKÁ VAKCÍNA SPUTNIK JE NA 100% V PORIADKU. Potvrdilo sa že je suverénne najbezpečnejšia na svete, čo však vôbec nie je možné povedať o vražedných experimentálnych MRNA vakcínach Pfizer, Moderna zanechávajúcich za sebou desiatky tisíc mŕtvych a milióny trvalo zdravotne postihnutých

SLOVENSKO/MAĎARSKO: Očkovanie Sputnikom na Slovensku je o krok bližšie. Testy certifikovaného maďarského laboratória ukázali, že ampulky sú v poriadku. K posunu došlo aj na úrovni už zaočkovaných. Tí, čo sú súčasne asymptomatickí, nemusia ísť do karantény.

Výsledky testov vakcíny Sputnik V sú v poriadku. Rezort zdravotníctva dostal výsledky z Maďarska vo štvrtok (6. 5.). O ďalšom vývoji v súvislosti s touto vakcínou bude ministerstvo komunikovať s odborníkmi a s ruskou stranou. Na piatkovej tlačovej konferencii to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

V prípade tejto vakcíny sú podľa ministra riešením dve možnosti. „Povoliť a nepovoliť,“ vyhlásil s tým, že Sputnikom sa bude môcť začať očkovať až po súhlase z ruskej strany. Výsledky testov vzoriek Sputnika V musia Rusi doručiť slovenskej strane do konca mája.

Očkovať by sme mohli po tom, čo minister Lengvarský vydá povolenie na terapeutické použitie neregistrovaného lieku.

 

Asymptomatickí zaočkovanci nie sú nebezpeční

Úzke kontakty pozitívnych osôb na nový koronavírus už nebudú musieť ísť do izolácie, ak nemajú príznaky ochorenia a sú zaočkované. V piatok o tom informoval hlavný hygienik SR Ján Mikas. Platiť by to malo od pondelka 10. mája.

Aby osoba nemusela ísť do karantény, musí byť najmenej 14 dní po druhej dávke mRNA vakcíny proti ochoreniu COVID-19 alebo štyri týždne po zaočkovaní prvou dávkou vektorovej vakcíny. Výnimku z izolácie si môžu uplatniť aj ľudia, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 a do 180 dní od prekonania sa dali zaočkovať, pričom od prvej dávky očkovania ľubovoľnou vakcínou uplynuli aspoň dva týždne.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář