JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Maďarsko: Na Balkáně se shromáždilo 100.000 migrantů

MAĎARSKO: Maďarský státní tajemník Szilárd Németh varoval, že se na Balkánském poloostrově shromáždilo přes 100 000 migrantů, kteří mají potenciál zaplavit Evropu a vést ke krizi podobné migrační krizi v roce 2015.

Szilárd Németh během tiskové konference uvedl, že ačkoliv „situace je stále pod kontrolou“, začíná to vypadat jako velká krize v roce 2015, “uvádí Hungary Today.

Nemeth během svého projevu potvrdil, že se na západním Balkánu shromáždilo přibližně 100.000 migrantů a uvedl, že pokud je „uvolněni na maďarské hranici by mohlo přinést  velké potíže, a my se na tuto možnost musíme připravit“.

Minulý pátek maďarská policie oznámila, že objevila dvě podzemní chodby používané migranty k nelegálnímu vstupu do Maďarska ze Srbska. Krátce po objevení byli ve vesnici Asotthalom, kde byly nalezeny tunely, zatčeny desítky migrantů.

Během rozhovoru s Kossuth Rádió v neděli ráno hlavní bezpečnostní poradce premiéra Viktora Orbána György Bakondi uvedl, že ačkoli zvýšená přítomnost migrantů byla většinou pozorována na maďarské hranici se Srbskem, „byl zaznamenán nárůst nelegální činnosti na Chorvatské, rumunské a ukrajinské hranice. “

Minulý týden maďarské bezpečnostní síly zachytily 600 lidí, kteří se pokoušeli přejít do Maďarska ze Srbska, oproti přibližně 80 ve stejném týdnu v roce 2018.

V letošním roce se údajně pokusilo nelegálně vstoupit do Maďarska 11 808 lidí, přičemž tento měsíc bylo provedeno 2 418 pokusů.

Odeslat komentář