JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Maďarsko se nepodvolí Unijnímu soudu a nebude vpouštět imigranty na své území!

MAĎARSKO: Na rozhodnutí Soudu EU z tohoto týdne o vpouštění imigrantů dal dnes maďarský premiér Viktor Orbán jasnou odpověď. Maďarsko se nepodvolí Unijnímu soudu a nebude vpouštět imigranty na své území!

Soud EU rozhodl, že držení žadatelů o azyl v obytných kontejnerech obehnaných ostnatým drátem v tranzitních zónách u srbské hranice je nezákonné (a měli by být v vypuštěni na území Maďarska).

Hungary: Visit to transit zones to evaluate sexual abuse risks ...

K další námitce, že zóny jsou tak kvazi-vězením maďarská strana uvedla, že imigranti mohou z tranzitní zóny kdykoliv odejít zpátky odkud přišli (čímž by ovšem ztratili nárok na azyl v Maďarsku i EU). Srbsko ale také o žádné imigranty-navrátilce nestojí.

Maďarská ministryně spravedlnosti Judit Varga ostatně již na přelomu týdne předhodila bruselské skvadře, že ustavičnými výpady proti Maďarsku si zahrává se stabilitou a jednotou EU. A na to teď skutečně v EU není doba. EU bude ráda, když nynější období nějak překlepe. To už nakonec zavnímaly i dámy Leyenová versus Merkel, že jedna věc je unijní názor prosadit, a druhá, aby bylo ještě kde jej realizovat.

Odeslat komentář