JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Maďarsko zdvojnásobuje vojenské pohraničné hliadky

MAĎARSKO: Maďarský štátny tajomník ministerstva obrany Szilárd István Németh uviedol, že počet nelegálne vstupujúcich na výsostné územie Maďarska sa za posledný rok zvýšil takmer desaťkrát, pričom vláda očakáva, že tento trend sa v nadchádzajúcich mesiacoch ešte zintenzívni. Týmito slovami vyvracia tvrdenia bruselských byrokratov a OSN, že migračná vlna utícha a niet sa čoho obávať.

Podľa The Hungary Journal má „vo svetle zvyšujúceho sa migračného tlaku“ maďarská armáda zdvojnásobiť prítomnosť vojenského personálu, ktorý vykonáva hraničné kontroly. Podľa zástupcu veliteľa maďarskej armády Gábora Borondiho zostane zvýšený počet vojakov na hranici „tak dlho, ako bude potrebné“.

Minulý mesiac premiér Viktor Orbán vyhlásil, že migračná politika EÚ je vážnou chybou: „Imigrácia je pre Európu kľúčovou otázkou. Nielen dnes, tento rok alebo budúci, ale celé desaťročia. Definuje európsku politiku a vzťahy medzi európskymi krajinami. V západných krajinách, do ktorých bola prijatá, moslimská populácia každoročne rastie a kresťanská populácia klesá,“ uviedol Orbán.

Maďarsko bolo v roku 2015 hlavnou trasou pre migrantov cestujúcich z Blízkeho východu a Afriky do Európy. Vďaka Orbánovi a výstavbe hraničného plotu došlo k značnému zníženiu nelegálnej migrácie. „Systém technických prekážok je kľúčom k úspechu bezpečnosti hraníc a bez neho by nebolo možné zastaviť masový príchod prisťahovalcov,“ povedal premiérov hlavný bezpečnostný poradca György Bakondi. Plot mal byť postavený pozdĺž balkánskej hranice nezamestnanými občanmi a väzňami, ktorí boli privezení ako robotníci.

Richard Strážan

Odeslat komentář