JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Maduro obvinil opozíciu a amerického diplomata zo sprisahania v snahe zvrhnúť jeho vládu

VENEZUELA: Juan Guaidó sa 23. januára 2019 vyhlásil za dočasného prezidenta Venezuely a vyhlásil, že chce zosadiť úradujúceho prezidenta Nicolása Madura.

Venezuelský prezident Nicolás Maduro v nedeľu vyhlásil, že skupina konšpirátorov sa snažila prevziať kontrolu nad vojenskými základňami a zvrhnúť ho. S odvolaním sa na Madurovo vyhlásenie pre miestne médiá o tom informovala agentúra DPA.

Z účasti na sprisahaní obvinila venezuelská vláda vodcov opozície Juana Guaidóa a Leopolda Lópeza, ako aj amerického chargé d’affaires Jamesa Storyho.

Maduro v tejto súvislosti podľa denníka El Nacional dodal, že na údajných účastníkov sprisahania už boli vydané zatykače.

„James Story, to ty si organizoval tento krvavý plán. Skôr či neskôr za to budeš niesť zodpovednosť,“ dodal venezuelský prezident.

Guaidó sa 23. januára 2019 vyhlásil za dočasného prezidenta Venezuely a vyhlásil, že chce zosadiť úradujúceho prezidenta Nicolása Madura. Viac ako 50 krajín sveta vrátane Spojených štátov ho uznalo za dočasného prezidenta. Maduro a jeho spojenci Guaidóa obviňujú, že je bábkou americkej vlády.

Odeslat komentář