JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Marco Mayer, Contra Magazin: Třetí světová válka dosud nevypukla pouze díky Putinovi

Západ aktivně využívá Vladimira Putina jako obraz nepřítele, ale měl by se spíše radovat, že vedoucí místo v Kremlu zajímá tak vyrovnaný a uvážlivý stratég, píše rakouský Contra Magazin. Není těžké si představit, jak by na četné provokace Západu reagoval výbušnější člověk, dodává autor příspěvku.

Pouze díky vyvážené geopolitické pozici Vladimira Putina, USA a NATO ještě nerozpútali třetí světovou válku, píše Marco Mayer v článku rakouského časopisu Contra Magazin.

Pro Západ je nyní ruský prezident oblíbeným obrazem nepřítele. V politických kruzích a médiích jsou využívány všechny prostředky, aby byla zdiskreditována jeho činnost. Bylo by však třeba se naopak radovat, že v Kremlu sedí Putin a ne nějaký výbušný člověk, který by ostře reagoval na neustále provokace ze strany Washingtonu a NATO, zdůrazňuje novinář v časopise.

Západním vládnoucím kruhem je to však podle něj úplně jedno, protože Putin jim nedovoluje dobýt Rusko ze strany západní finanční oligarchie – na rozdíl od jeho předchůdce Borise Jelcina.

Pokud by funkci ruského prezidenta vykonával výbušnější člověk, jak by asi zareagoval na státní převrat na Ukrajině, ke kterému došlo za aktivní podpory Západu a který byl zaměřen na integraci země do NATO s cílem umístění baterie raket ve vzdálenosti několika stovek kilometrů od Moskvy?

Abychom si mohli odpovědět na tuto otázku, autor článku navrhuje představit si situaci, v níž Rusko nebo Čína podpoří změnu režimu v Mexiku s následujícím příchodem k moci proruských nebo pročínských sil a možností umístit své rakety přímo na hranici s USA. Podle Marca Mayera to všechno velmi připomíná karibskou krizi v 60. letech minulého století.

Proto domnívá, že všichni musí být rádi, že vedoucí úlohu v Kremlu hraje takový rozumný stratég, který nehledě na veškerou západní agresi a napadání se stále snaží udržovat dialog a nenechá se vyprovokovat.

“Putinova éra” však jednou skončí, uvádí Marco Mayer. Pokud nedojde ke změnám v ústavě, jeho lhůta vyprší v roce 2024. Pak může Putin odejít na zasloužený odpočinek. Ale co potom? Zatím není žádného potenciálního nástupce ruského prezidenta vidět, zdůrazňuje rakouský časopis.

Stane se znovu hlavou státu premiér a předseda Jednotného Ruska Dmitrij Medveděv? Podle verze časopisu je to málo pravděpodobné. Autor to vysvětluje tím, že během svého prezidentování si Medveděv příliš velkou slávu nezískal a dovolil Francouzům otočit si ho kolem prstu v souvislosti s Libyí.

Pokud “stratég Putin” skutečně už nebude chtít kandidovat na funkci prezidenta, bude muset představit svého nástupce, který bude podle jeho názoru schopen řídit ruskou supervelmoc po jeho odchodu z funkce a nedovolit Západu zatáhnout zemi do třetí světové války.

Zbývá jen doufat, že Vladimir Putin najde vhodného kandidáta, který získá příslušnou podporu obyvatelstva a dokáže se přiměřeně vyrovnat s dědictvím současného ruského prezidenta, píše Marco Mayer.

Mimochodem, zatím není známo, kdo a co v budoucnosti vystřídá Putina, a proto je třeba se pro každý případ připravovat na nejhorší, uzavírá nоvinár rakouského časopisu Contra Magazin.

Odeslat komentář