JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Masivní nárůst počtu migrantů, kteří se pokoušejí dostat do Británie, protože francouzské úřady zastavily v roce 2019 přes kanál 2 300 lidí ve srovnání s 586 v roce před

V roce 2019 bylo na Lamanšském průlivu zablokováno více než 2 300 migrantů, kteří se pokusili nelegálně dostat do Británie ve 231 malých člunech, které položily pašeráci lidí.

Mimořádná hodnota je čtyřnásobkem počtu, který byl zaznamenán v moři mezi Francií a Británií v roce 2018, kdy bylo zastaveno pouhých 586 lidí, uvedla francouzská pobřežní hlídka.

Poslední operace se uskutečnila mimo Dunkirk na Silvestra s průměrným zadržením přibližně 200 migrantů každý měsíc ve Francii.

Včera se však ukázalo, že po přechodu Lamanšského průlivu skutečně dorazilo 1 900 migrantů – včetně 43 lidí, kteří včera podnikli nebezpečnou cestu do Doveru.

V roce 2019 však bylo ve Francii nebo Británii stíháno pouze 50 obchodníků s lidmi.

Natalie Elphicke, poslankyně Tory pro Dover, včera v noci požadovala, aby Francie v roce 2020 učinila mnohem více, aby zastavila lodě vycházející z pláží a pobřeží.

Na britské straně v současné době hlídkuje kanál jedna pobřežní hlídka a dvě pobřežní hlídkové lodě.

Na francouzských plážích se používají speciální vozidla a brýle pro noční vidění, aby odhalily migranty, kteří se pokoušejí dostat na malé lodě, ale podle kritiků by mělo být nasazeno více lodí a pohraničních agentů.

Ve srovnání s 586 v roce 2018 muselo být zachráněno asi 2 358 lidí, řekla agentura AFP námořní prefektura Lamanšského průlivu a Severního moře.

Francouzské a britské úřady zaznamenaly celkem 261 případů překročení nebo pokusu o překročení, zejména v malých, často přetížených nafukovacích člunech.

V uplynulém roce vzrostl počet migrantů z Afriky, Středního východu a Střední Asie do zrádných vod Lamanšského průlivu v malých rybářských člunech nebo nafukovacích člunech píše DailyMail.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář