JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Matovič nemá chrbtovú kosť

SLOVENSKO: Ľuboš Blaha: Tak toto tu ešte nebolo. Trojka na kandidátke OĽaNO Lukáš Kyselica počas volebnej kampane pôsobil ako tajný agent vojenského spravodajstva.

Tak toto tu ešte nebolo. Trojka na kandidátke OĽaNO Lukáš Kyselica počas volebnej kampane pôsobil ako tajný agent vojenského spravodajstva.

1. Medzitým sa z Kyselicu stal štátny tajomník ministerstva vnútra. Podľa zákona je politická činnosť agentov vylúčená, no Matovičovcom je to zjavne jedno – veselo sa ho zastávajú.

2. Všetci túžobne očakávame nejaké nové cirkusové predstavenie Igora Matoviča, bombastickú tlačovku, na ktorej nám všetkým so slzami na krajíčku oznámi, že Kyselica bol tajný agent nevedome a netušil, že robí niečo zlé, takže je vlastne všetko v poriadku.

3. A keď neveríte, pošlite Kyselicu na detektor lži do Viedne, Matovič to zaplatí. Dôležité nie je, či bol porušený zákon, ale či páchateľ svoj zločin dostatočne precítil. Spravodlivosť na spôsob OĽaNO.

4. Minister Naď bude určite vykrikovať, že za to, že Kyselica porušil zákon, nemôže on, ale Smer, rovnako ako za Matovičov podfuk s diplomovkou. Lebofico je predsa univerzálne zaklínadlo, páni určite prídu na to, ako obviniť Smer aj za Kyselicu.

5. A Mičovský to zaklincuje nejakou invenčnou morálnou teóriou, akože síce tajné služby nemajú čo hľadať v politike a zákon sa v zásade občas aj má dodržiavať, ale keďže nie sme normálna krajina, Kyselica môže ďalej ostať v politike a aha, detičky, aký vtáčik letí na oblohe. A zabudnime. A tak. Takto sa vyhovárali pri Matovičovej diplomovke, takto to bude aj pri Kyselicovi. Infantilne a trápne.

6. V skutočnosti ide o neuveriteľný škandál. Tajné služby v politike? To takto vyzerá to slušné a transparentné Slovensko? Si predstavte, že by sa takéto niečo stalo nám – už by tu boli plné námestia, transparenty, kapely, hotdogy a tak… My nechceme rozoštvávať Slovensko ako oni, ale hrniec pomaly a iste prekypuje.

7. Najhoršie je na tom to, že nikto ani len netuší, či Kyselica ako tajný agent infiltroval OĽaNO a následne ministerstvo vnútra… Alebo naopak, či ako agent Matoviča infiltroval Vojenské spravodajstvo… Jedno horšie než druhé.

8. Napokon, svoj vstup do OĽaNO ohlásil Kyselica cez Jaroslava Naďa, ktorý v tom čase čelil záhadným obvineniam, ktoré pochádzali práve z vojenského spravodajstva a z ktorých nenápadný zbrojný lobista Naď vyšiel ako veľký martýr a politický hrdina.

9. Ešte raz – obvinenia išli z vojenského spravodajstva, v ktorom v utajení pôsobil Matovičov kamarát Kyselica. Celé to pôsobí ako jedna nepekná spravodajská hra, ktorej aktéri sa dnes nachádzajú na vrcholových postoch v štáte.

10. Nezabúdajme, že Kyselica je s Matovičom spojený dlhé roky. Už v čase, keď bol na polícii, tvrdil, že Matovičove kauzy nemôže vyšetrovať, lebo sa poznajú. A odrazu je z neho tajný agent.

11. Kyselicova žena sa s Matovičom pozná už 20 rokov, robila preňho vo firme a dnes je zamestnaná v OĽaNO… A mimochodom, je to ona, kto vyberá okresných prednostov. V najväčšej čistke v moderných dejinách. Netransparentné a podozrivo. Matovič k nej musí mať plnú dôveru. Aj k jej mužovi.

12. Kyselicovci sú zjavne Matovičovi kľúčoví ľudia. To teraz ako fakt ideme predstierať, že Matovič o Kyselicovej spravodajskej dráhe netušil? To neobstojí ani ako vtip.

13. Štátny tajomník Kyselica jednoznačne musí odstúpiť a vzdať sa aj poslaneckého mandátu. Dostal sa k moci protizákonne a mal by čeliť stíhaniu – kto ho ale bude vyšetrovať, keď polícia aj armáda je komplet v rukách jeho straníckych kolegov, ktorí mu vehementne prejavujú dôveru? Toto je výsledok Matovičovej politizácie bezpečnostných zložiek.

14. Je tu aj hlbšia otázka. Poškodil príslušník vojenského spravodajstva demokratické procesy? Alebo opačne, prenikli Matovičovi ľudia do vojenského spravodajstva a ohrozovali bezpečnosť štátu? Toto sú vážne otázky, ktoré môžu dramatický zmeniť osud Slovenska. Je ohrozená demokracia?

15. V Smere hovoríme o Kyselica-gate. Američania mali Watergate – výsledkom bolo odstúpenie prezidenta. Čo bude výsledkom na Slovensku? Matovičov status s hrncom alebo s ponožkami?

Matovič nemá ani štipku sebareflexie, to je po kauze s diplomovkou jasné. Nájdu sa ešte v koalícii ľudia, ktorí ju majú?

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář