JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Matovič sa pomocou núdzového stavu chce mocensky zabarikádovať, uzurpovať moc a trestať každého, kto ho má plné zuby – pretože sa bojí vlastných občanov. Vyhráža sa im a straší ich. Premiér nie je duševne spôsobilý vykonávať svoj úrad

SLOVENSKO: Predseda vlády sa vďaka núdzovému stavu v ňom chce zabarikádovať a trestať každého, kto ho má plné zuby, napísal vo svojom fejtóne podporedseda Smeru-SD Ľuboš Blaha.

Matovičova vláda vyhlásila núdzový stav, ktorý im umožňuje zbavovať ľudí slobody a ľudských práv, zakazovať protesty a obmedzovať demokraciu.

1. Zhodou okolností pred úradom vlády protestujú stovky hokejistov za to, že vláda likviduje šport na Slovensku.

2. Zhodou okolností sú už týždne v uliciach odborári, pretože vláda likviduje tripartitu a oberá tých najslabších o miliardu eur na minimálnej mzde.

3. A zhodou okolností premiér Matovič nedokáže vysvetliť svoje státisícové zmenky, ktoré jeho manželka podozrivo dojednávala so spoločnosťou Arca práve v čase, keď zneužil núdzový stav naposledy.

4. Vláda sa bojí ľudí. Vlastných občanov. Vyhráža sa im, straší ich, oberá ich o ústavné práva. Strach je zlý radca. A toto je ďalšie vládne zlyhanie.

5. Predseda vlády Igor Matovič zjavne nie je duševne spôsobilý na to, aby ďalej vykonával svoj úrad, no vďaka núdzovému stavu sa v ňom chce zabarikádovať a trestať každého, kto ho má plné zuby. Svoj národ má za bláznov a chce nás teraz vytrestať.

6. Takto začínali diktatúry aj v minulosti. Zámienka. Núdzový stav. Predlžovanie núdzového stavu. A nejaký blázon na čele štátu, ktorý nenávidí svojich občanov a ide sa im mstiť za kritiku. V tomto bode sa dnes nachádzame.

7. Opakujem – pri normálnom premiérovi a normálnej vláde by sme mohli uvažovať nad tým, či treba alebo netreba špeciálne opatrenia. Ale v prípade Igora Matoviča ide o ohrozenie národnej bezpečnosti a demokratických práv Slovákov.

8. Držím palce protestujúcim hokejistom. Držím palce protestujúcim odborárom. Držím palce všetkým ľuďom, ktorí odkazujú tejto vláde, že od rána do večera fatálne zlyháva. Verte, že Matovičovi sa z toho trasú kolená.

9. On je klaun a potrebuje potlesk. Nevie zniesť to bučanie, nevie zniesť ten odpor. A preto prichádza s núdzovým stavom. Chce zakázať piskot vo svojom šapitó. Starý vyčerpaný a zlostný klaun.

10. Pýtate sa ma, priatelia, prečo nejdeme osobne podporiť protesty. Verte, že nie je nič ľahšie, ako nechať odborárov zorganizovať pochod, potom pribehnúť, urobiť si revolučnú fotečku a vyvesiť si ju na sieť. Ale toto nie je správne.

11. Odborári nás požiadali, aby sme ich protesty nepolitizovali svojou osobnou účasťou – nech to Matovič nemôže zneužiť a osočovať ich, že sú to politické mítingy. Rozumiem im. Taká je dnes doba.

12. Stačilo, že sa na jednom z pochodov objavili zelené vlajky jednej opozičnej strany a už jeden eštebák z koalície spájal odbory s touto opozičnou stranou. Nie je to voči odborom fér. Solidaritu im vieme vyjadriť aj inak.

13. My rešpektujeme ich želanie a nebudeme do ich protestov zapájať našu stranu. Sme ľavičiari a z plného srdca ich podporujeme – aj bez fotiek z ich protestov. Bojujú za všetkých zamestnancov, naľavo, napravo, konzervatívcov aj liberálov – a my im držíme palce.

14. To platí aj pre hokejistov a pre všetkých, ktorí našli odvahu a idú proti krutovláde Igora Matoviča. My si našu robotu budeme robiť v parlamente, v médiách, na našich mítingoch, na našich podujatiach. Spoločne, každý na svojom fronte, zaberieme. My hnusobu porazíme. A nie, nemyslím teraz covid…

15. Táto vláda sa môže stokrát prikrývať núdzovým stavom, aby zabránila ľuďom slobodne protestovať a vyjadriť svoj názor – nepomôže im to.
Už prekročili Rubikon. Matovič skončil. Pohŕda ním celé Slovensko. Je len otázkou času, kedy to pochopí a odíde na smetisko dejín.

Pán premiér, tik-tak, tik-tak, tik-tak.

Matovič straší núdzovým stavom a vláda sa borí v problémoch, ktoré nedokáže riešiť

Ľudia prichádzajú o prácu, sme uprostred strašidelnej ekonomickej krízy, premiér Matovič straší núdzovým stavom a vláda sa borí v problémoch, ktoré zjavne nedokáže riešiť.

A čo v tej chvíli robia vládni poslanci?

1. Oni bez hanby zablokovali celý parlament nekonečnou diskusiou o interrupciách, pretože to je podľa nich v tejto chvíli ten najdôležitejší problém Slovenska. Lepší čas na debatu o umelom prerušení tehotenstva si fakt nájsť nemohli, gratulujem.

2. Vládna koalícia vysiela signál slovenskej verejnosti, že jediné remeslo, ktoré ovládajú, je šíriť nenávisť. Oni už nepľujú síru iba na nás, na opozíciu, oni už najnovšie nenávidia aj samých seba.

3. Počas celej diskusie v parlamente sa hádali medzi sebou, urážali sa, osočovali sa. Toto je ich cesta robenia politiky. Nenávisť, zloba a hejt. Namiesto toho, aby spájali spoločnosť, oni ju v čase najťažšej krízy ešte viac rozoštvávajú.

4. Rozprávali si tu príhody o rodinných kamarátoch, sebastredne sa tu chvastali, akí sú úžasní, moralizovali a mudrovali – namiesto toho, aby riešili skutočné problémy ľudí. Haló, ak ste si nevšimli, drahí kolegovia z koalície, je tu kríza! Možno najväčšia v dejinách!

5. Včera v noci a dnes ráno, kedy sa táto interrupčná tortúra mala skončiť, ani len nedokázali nájsť dosť hlasov na to, aby si schválili základné procedúry pri hlasovaní a museli celú túto frašku ukončiť a preniesť na ďalšiu schôdzu parlamentu v októbri. Toto je dnešná vládna koalícia. Rozhádaní, rozbití, schaosení.

6. My v Smere im pri tejto fraške odmietame asistovať. Slovensko má úplne iné problémy. Boríme sa s krízou v situácii, kedy na čele krajiny stojí pubertálne decko, ktoré vie len dve veci – buď plače a zosypáva sa alebo zúri a agresívne uráža celý národ. Rozklad v priamom prenose. A my sa pýtame – čo bude so Slovenskom?

7. Úplne legitímne sa dobýjame k tomu, aby parlament diskutoval o ôsmych miliardách z Fondu obnovy EÚ. To zamietli. A tak sa teraz dobýjame k tomu, aby parlament diskutoval o ďalších miliardách, ktoré si vláda požičala – pretože slovenská ekonomika potrebuje okamžitú pomoc.

8. Toto je teraz kľúčové pre budúcnosť, nie zvady liberálov a konzervatívcov. Riešme konečne ľudí!

9. Domáhame sa vecnej diskusie o tom, čo chce vláda robiť, aby pomohla športu, kultúre, priemyslu, vzdelaniu, skrátka, ľuďom na Slovensku. Ako idú pomáhať robotníkom? Ako idú pomáhať seniorom? Ako idú pomáhať farmárom?

10. Toto zaujíma ľavicu na Slovensku. O tomto má byť mimoriadna schôdza parlamentu. A nás desí, že vláda s ničím neprichádza. Nemajú žiaden plán, iba ničiť, zatvárať a obmedzovať.

11. A vo chvíli, kedy by mali chrliť návrhy na pomoc ľuďom, oni riešia interrupcie. Toto by si nedovolili ani inkvizítori v stredoveku či novoveku. Aj oni si dali občas pauzu pri upaľovaní „bosoriek“, keď potrebovali riešiť opatrenia proti moru. Táto vláda je horšia ako Kladivo na čarodejnice.

12. Odvracajú pozornosť od blížiacej sa katastrofy, zabávajú ľudí nezmyselnými hádkami a popritom oberajú ľudí o dôchodky, o platy, o prácu a ešte aj o slobodu.

13. Vážený pán premiér, láskavo naklusajte aj so svojimi ministrami do parlamentu, ktorý je vám nadradený. A vysvetlite ľuďom na Slovensku v konštruktívnej debate, čo idete robiť.

14. Nechceme počúvať, čo idete ničiť a o čo ľudí idete oberať. V tom ste zjavne majstri. Chceme počuť, ako im idete pomáhať. Zatiaľ len beriete, je čas konečne začať dávať.

15. Pretože ak to takto pôjde ďalej, tak Slovensko kvôli vám kľakne. A žiadne hádky o interrupciách to nepomôžu vyriešiť.

Prebuďte sa! Už včera bolo neskoro!

Zdroj: Facebook Ľuboš Blaha

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář