JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Matovičov infektológ Jarčuška prvýkrát priznal pravdu: Chrípka má príznaky veľmi podobné ako ťažší priebeh koronavírusu. Chrípka má vždy ťažký priebeh

SLOVENSKO: Preriekol sa? Člen pandemickej komisie Slovenskej republiky, Pavol Jarčuška, ktorý podporuje tvrdé opatrenia proti koronavírusu, prekvapivo na otázku, ako rozoznáme chrípku od koronavírusu, odpovedal, že chrípka má stále ťažký priebeh, kým koronavírus je v mnohých prípadoch asymptomatický

Bežná chrípka podľa neho má podobný priebeh ako ťažší priebeh koronavírusu. Z jeho slov sa teda naskytá dôležitá otázka. Prečo je potom potrebný ten humbuk, panika a prehnané opatrenia okolo koronavírusu?

Infektológ Pavol Jarčuška, ktorý pôsobil v poradnom tíme premiéra a je členom pandemickej komisie Slovenskej repibliky, je zástancom očkovania a ráznych opatrení proti koronavírusu.

„Preslávil“ sa najmä svojim kontroverzným výrokom, že  zaočkovanie môže byť aj jednou z podmienok prijatia do zamestnania, či podmienkou vstupu na futbalový štadión.

Tieto jeho výroky sú však v silnom kontraste s tým, čo vyslovil v rozhovore pre denník Nový čas. Na otázku či v blížiacom sa chrípkovom období budeme vedieť rozoznať chrípku od koronavírusu, odpovedal takto:

„Jednoznačne odporúčam zaočkovať sa proti chrípke, lebo tak ju takmer nemám šancu získať. Okrem toho, chrípka je ochorenie, ktoré má vždy ťažký priebeh, u koronavírusu máme veľa asymptomatických nosičov, u chrípky to tak nebýva. Chrípka má príznaky veľmi podobné ako ťažší priebeh koronavírusu – bolesti svalov. Slabosť a skleslosť organizmu, kašeľ a nástup je náhly. Pri koronavíruse to tak zvyčajne nie je, ale môže sa to stať. Pri vážnejších prípadoch to budeme musieť odlíšiť diagnostikou, p ri tých ostatných bude stačiť zostať doma a vyležať to. A budeme sa musieť naučiť, že ak mám dieťa s respiračnou infekciou, jednoducho ho do školy a škôlky nepošlem.“

Zo slov infektológa Jarčušku sa javí, že koronavírus je v podstate menej závažné ochorenie než chrípka, keďže narozdiel od chrípky nemá vždy ťažký priebeh – je dokonca v mnohých prípadoch asymptomatický a v prípade, že má u niekoho koronavírus aj ťažší priebeh, tak je veľmi podobný chrípke. Aj keď samozrejme pripúšťame, že Jarčuška to mohol myslieť inak, len akosi to vyznelo tak, ako to vyznelo.

Nielen on…

Jarčuška pritom nie je jediný odborník, ktorý takéto niečo vyslovil. Zo Slovenska na to už dlhodobo upozorňujú napríklad doktor Igor Bukovský, alebo doktor Vladimír Malec, ktorí sa pre údajné „zľahčovanie koronavírusu“  stávajú terčom kritiky zo strany korporátnych médií.

Na mieste je teda otázka, z akého dôvodu sú prijímané niekedy až drastické opatrenia proti koronavírusu, prečo musia zdraví ľudia nosiť rúška a prečo chcú ľuďom nanútiť dokonca pod hrozbou straty zamestnania očkovanie proti koronavírusu? Prečo celá tá panika, keď sa nielen podľa slov Jarčušku jedná o ochorenie s priebehom podobným ako chrípka a v mnohých prípadoch aj s ľahším priebehom? Vari robíme takéto drastické opatrenia aj pri chrípke?

Možno už by bolo načase prestať strašiť ľudí koronavírusom a začať ho vnímať ako bežné respiračné ochorenie, čo hovorí aj riaditeľ českého Ústavu zdravotníckych informácií a štatistiky, Ladislav Dušek.

Lenže to by potom vlády nemohli pod zámienkou boja proti ko ronavírusu obmedzovať ľudské práva svojich občanov (napr. špicľovací zákon, obmedzenie počtu zúčastnených na protestoch a štrajkoch) a celá tá investícia farmaceutických firiem do vývinu vakcíny by vyšla nazmar. A v tom zrejme spočíva celý problém …

Autor: Samuel Gdovin

Odeslat komentář