JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Matovičova koalícia si spôsobila obrovskú hanbu nerešpektovaním demokratických tradícií Slovenského parlamentu. Kotlebu ani na siedmykrát nezvolili do čela výboru na kontrolu vojenského spravodajstva

SLOVENSKO: Poslanci Národnej rady SR (NR SR) nezvolili na siedmykrát predsedu opozičnej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu do čela výboru NR SR na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva

Kotleba získal 55 zo 126 platných hlasov poslancov, pričom na zvolenie do čela výboru je potrebné získať nadpolovičnú väčšinu hlasujúcich. Vedenie výboru podľa dohody medzi parlamentnými stranami patrí opozícii.

V predchádzajúcej tajnej voľbe bol za predsedu výboru zvolený Radovan Sloboda (SaS). Ten sa však na ustanovujúcej schôdzi výboru, ktorá sa konala 29. apríla, tejto funkcie vzdal. Svoju kandidatúru odôvodňoval „rozchodením“ výboru, ktorý musí zvolať jeho predseda a ten následne zvolí svojich podpredsedov. Za podpredsedov výboru, ktorí ho budú zvolávať a riadiť až do voľby nového predsedu, boli zvolení Zuzana Šebová (Sme rodina) a Peter Vons (OĽaNO).

Parlamentné politické strany si podelili výbory v parlamente v pomere 12 ku 7 v prospech koalície. Vedenie výboru NR SR na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva patrí podľa dohody opozícii.

Oficiálne stanovisko ĽSNS tlmočil Ondrej Ďurica a uviedol v ňom, že Mariana Kotlebu bude ĽSNS nominovať na post predsedu výboru pre kontrolu Vojenského spravodajstva tak dlho, pokiaľ si predstavitelia vládnej koalície nezačnú ctiť dohodu, ktorá vzišla z povolebného stretnutia predsedov všetkých parlamentných politických strán.

Odeslat komentář