JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Matovičova vláda ide zvyšovať dane a investovať miliardu eur na rómsku menšinu ktorú si kupovala aj pred poslednými voľbami. Robert Fico: „Dávajme im ešte aj pečené kurence, a potom to dopadne masovou bitkou ako pred pár hodinami“

SLOVENSKO: Šéf strany Smer-SD Robert Fico v pondelok na poludnie reagoval na tlačovú konferenciu ministra financií Eduarda Hegera o novom reformnom pláne. Zdôraznil, že ministerstvo financií napriek blížiacemu sa termínu predstavenia oficiálneho dokumentu Európskej komisii, nemá konkrétny Plán obnovy

Robert Fico uviedol, že vláda dokumentom, ktorý nazvala Moderné a úspešné Slovensko len zopakovala svoje programové vyhlásenie.

„Čo sa babke v noci prisnilo, to tam napísali. Je to nekvalifikované a nepripravené. Je to potvrdenia, že vláda nemá vôbec žiadnu predstavu, čo ide robiť s Plánom obnovy.“

„Je to dokument, ktorý už pred dvomi týždňami ušiel do médií, len ho vyfarbili. Dali tam krásne grafy, tabuľky… Je to materiál, že čo tak v roku 2030 by rada vláda SR videla,“ pokračoval predseda opozičného Smeru.

Fico zdôraznil, že Európska únia v Pláne obnovy vyčlenila prostriedky ako mimoriadne opatrenie v boji s pandémiou do roku 2024. „Uvedomme si, že v roku 2021 je možné predfinancovanie projektov vo výške 10 percent. „Čo chcú predfinancovať?“ Pýta sa Robert Fico.

Podľa neho z vládneho dokumentu sa dá medzi riadkami vyčítať, že ministerstvo financií počíta so zvyšovaním spotrebných daní a DPH a so znižovaním daňového zaťaženie právnických osôb.

„Jasne hovoria, že majetkové dane musia ísť hore, spotrebné dane musia ísť hore. Čiže slovenská verejnosť pripravte sa na prudké zvyšovanie DPH, pripravte sa, že budete viac platiť za nehnuteľnosti či benzín. Kto tomu neverí, nech si to prečíta.“

Miliarda na Rómov

„Úplne perfektný návrh je tu minúť jednu miliardu na Rómov, na všetko možné… Poďme im stavať byty, všetko im dávajme, dávajme im ešte aj pečené kurence na nejakom tanieri domov. A potom to dopadne tak ako pred pár hodinami nejakou masovou bitkou, kde ukážu, o čo vlastne týmto ľuďom ide,“ vyhlásil v pondelok Fico.

Doplnil, že politici v strane Smer-SD sa držia zásady, že uvedená menšina musí mať najskôr nejaké povinnosti až potom nejaké práva.

„Miliardu chcú vyhodiť na Rómov. Čo to má prosím vás spoločne s pandémiou? Čo to má spoločné so živnostníkom, ktorý mal malú prevádzku, ktorý prišiel o tú prevádzku, pretože ju musel zatvoriť… Čo to má spoločne s kaderníkom, ktorý musel zatvoriť kaderníctvo alebo s človekom, ktorý prišiel o robotu v nejakej fabrike?“ Pýta sa Fico.

 

 

Odeslat komentář