JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Matovičova vláda podporuje protesty v Bielorusku. Protesty na Slovensku zakázala v strachu z odborov

SLOVENSKO: Môžete sa len ticho pozerať, ako vás oberajú o vašu dôstojnosť, o vaše práva, o vaše platy. Každá totalita sa začína pod nejakou zámienkou. Tou dnešnou je Covid.

Hneď ako odbory ohlásili protesty, v Bratislave boli zakázané vonkajšie podujatia nad sto ľudí. Aká náhoda.

1. Väčšie verejné zhromaždenia a masovejšie protesty nad niekoľko sto ľudí sú de facto ilegálne po celom Slovensku. Gratulujem, preniesli sme sa v čase do 30. rokov v Nemecku. Na dvere klope totalita.

2. Nemôžete protestovať, môžete len ticho pozerať, ako vás oberajú o vašu dôstojnosť, o vaše práva, o vaše platy.

3. Vláda môže veselo oberať ľudí o mzdy aj o dôchodky – veď protestovať im de facto zakázali.

4. Chcú paralyzovať demokratický odpor a zbavovať ľudí ich sociálnych a občianskych práv. Každá totalita sa začína pod nejakou zámienkou. Tou dnešnou je Covid.

5. Odbory nemôžu za to, že sa vláda správa arogantne a agresívne. Nemôžu za to, že sa vláda práve teraz rozhodla likvidovať tripartitu a obrať ľudí o takmer miliardu eur na platoch.

6. Nemôžu za to, že vláda celé leto spala a hrubo podcenila druhú vlnu Covidu. Toto všetko je zodpovednosť Igora Matoviča a jeho vlády. Nikoho iného.

7. Tak prečo teraz odborom niekto bráni protestovať? Ak chcú zmraziť protesty, nech zmrazia aj svoje protisociálne opatrenia – to by bolo fér.

8. Takto to vyzerá ako obyčajná zámienka, aké používajú všetky totalitné režimy na zničenie ľudového odporu. Odbory majú právo protestovať proti vláde sociálnych netvorov a my ich plne podporujeme.

9. Najviac sa mi páči, ako tí istí „demokrati“, ktorí likvidujú právo na zhromažďovanie, vytlieskavajú bieloruskú opozíciu za stotisícové protesty.

10. V Minsku sú protesty prejav vytúženej slobody a Covid sa len tak nečinne prizerá, no na Slovensku sú vraj protesty v stovkách ľudí hrubým porušením zákona a Covid by nás kvôli nim všetkých zožral.

11. Šliapu si po jazyku každou svojou vetou. Špajza je prázdna, ale do Bieloruska pošleme trištvrte milióna. Covid je hrozba, ale v Bielorusku podporujeme státisíce ľudí, ktorí ho podľa tej istej logiky nezodpovedne šíria. Oni nevidia, ako si protirečia?

12. Vláda koronakrízu absolútne nezvláda. V lete behali po plážach a dnes svoju nečinnosť chcú vynahrádzať tupou represiou. Okrádajú tých najslabších a kamienok po kamienku ničia aj demokraciu.

13. My všetci musíme doplácať na ich zlyhania. Tak ako pri diplomovkách – premiér Matovič, predseda NR SR Kollár ani minister Gröhling kvôli svojim plagiátom neodstúpia, ale do parlamentu pripravili zákon, podľa ktorého budú kvôli plagiátom trestať všetkých ostatných. Tak to je vo všetkom.

14. Ľudia sa majú právo postaviť na odpor proti tyranii. Je to ich sväté právo od nepamäti. Odbory začnú svoje protesty na východe a budú pokračovať po celom Slovensku – podporte ich, priatelia, nenechajte sa zastrašiť.

15. My sa v Smere pridáme na parlamentnom fronte a ideme odvolávať ministra práce Milana Krajniaka, sociálneho netvora, aký tu od Kaníka nebol. Kým Boris Kollár cukríčkuje s transsexuálmi, jeho strana okráda tých najslabších.

Vláda Igora Matoviča pod zámienkou pandémie ničí sociálny zmier aj demokraciu na Slovensku – ľavica sa nebude ticho prizerať.

 

Autor: Ľuboš Blaha

Odeslat komentář