JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Michael Levitt, biofyzik a nositeľ Nobelovej ceny za chémiu: Britské koronavírusové opatrenia mali za následok viac úmrtí ako počet zachránených

Zoznam údajných koronistických popierateľov a konšpiračných teoretikov bol rozšírený o prominentnú osobnosť. Michael Levitt, biofyzik a nositeľ Nobelovej ceny za chémiu tvrdí, že britské koronavírusové opatrenia mali za následok viac úmrtí ako počet zachránených.

„Karanténne opatrenia, ktoré sa zaviedli v mnohých krajinách na celom svete ako opatrenie proti šíreniu koronavírusu, spôsobilo viac úmrtí, ako ich zachránili“. Pred niekoľkými dňami tento názor zaujal britsko-izraelsko-americký držiteľ Nobelovej ceny Michael Levitt.

Levitt, profesor na Stanfordskej univerzite, ktorý správne predpovedal počiatočný priebeh pandémie, poslal v marci profesorovi Neilovi Fergusonovi list, v ktorom informoval tohto vplyvného britského vládneho poradcu, že si je vedomý potenciálneho nadhodnotené počtu úmrtí osôb s COVID-19 „10 až 12-násobne“.

Ferguson , tiež nazývaní Britmi „Profesor Lockdown“ musel pred niekoľkými dňami rezignovať ako vládny poradca. Už predtým sa zistilo, že sa epidemiológ stretol so svojím milencom – bez toho, aby dodržiaval prísne britské koronavírusové pravidlá, ktoré sám dôrazne obhajoval.

Argumenty a vyšetrovania Fergusona boli kľúčovým faktorom pri realizácii karanténnych opatrení vládou Spojeného kráľovstva. Implementovaná koronavírusová politika podľa toho viedla k „zbytočnému panike pred vírusom“, ktorý sa rozšíril medzi popredných svetových politikov, uviedol Levitt pre British Telegraph .

Levitt bol vždy toho názoru, že zLockdown v boji proti COVID-19 prináša viac rizík ako výhod.

Myslím, že Lockdown nezachránil žiadne životy“ uviedol vedec.

Levitt dodal, že britská vláda mala namiesto toho nabádať občanov, aby nosili rúšky a dodržiavali iné formy dodržiavania sociálnych vzdialeností.

Myslím, že skutočný vírus bol vírus paniky. Z dôvodov, ktorým som nerozumel, zodpovední a (v tom čase) ľudia spanikárili a myslím si, že tam bol obrovský deficit po rozhovoroch“ o tom je presvedčený juhoafrický profesor .

73-ročný Levitt nie je epidemiológ, ale analyzoval šírenie po prepuknutí koronavírusu a na základe týchto výpočtov vypracoval publikáciu.

V Európe si myslím, že vírus zastavil len nejaký únavový efekt“ uviedol biofyzik Levitt.

Prísne korónové opatrenia neboli potrebné, pretože koronavírus už bol rozšírený.

Existuje veľké množstvo ľudí, ktorí sú asymptomatickí, takže môžem vážne predpokladať, že kým sa v Spojenom kráľovstve konečne zaviedol Lockdown, vírus už bol rozšírený. V tom okamihu mohol človek jednoducho zostať otvorený, ako vo Švédsku, a nič by sa nestalo, “Levitt si bol tým istý.

Vedec nedávno analyzoval údaje zo 78 krajín, z ktorých každá mala viac ako 50 hlásených prípadov koronavírusu. Jeho výskum ukázal, že vírus nikdy nedosiahne exponenciálny rast, ktorí predpovedali v rovnakom čase vedci z Imperial College.

Niet pochýb o tom, že epidémiu možno zastaviť pomocou lockdownu, ale je to veľmi tupá a veľmi stredoveká zbraň a epidémia mohla byť zastavená rovnako účinne pomocou iných citlivých opatrení (ako sú masky a iné formy sociálneho distancovania). “povedal Cambridgeský absolvent .

Podľa jeho výpočtov bude mať Spojené kráľovstvo celkovo okolo 50 000 úmrtí.

Veľa sa pokazilo, ale myslím si, že hlavná vec je, že sme si to mali trochu premyslieť a prediskutovať. Pri mnohých príležitostiach mi bolo povedané: „Nie ste epidemiológ, držte hubu“. To je mi jedno. Len som sa pozrel na čísla, “dodal nositeľ Nobelovej ceny za chémiu.

Nobelovu cenu získal Levitt v roku 2013 za vývoj modelov viacstupňových zložitých chemických systémov.

Odeslat komentář