JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Migrácia smerom na Kanárske ostrovy vzrástla o 550 percent!

ŠPANIELSKO: V doterajšom priebehu tohto kalendárneho roka sa podarilo zachrániť približne štyri tisícky afrických migrantov, ktorí sa snažili dosiahnuť brehy Kanárskych ostrovov, územia patriaceho Španielsku. Podľa Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) však pri pokuse prekonať nebezpečné vody Atlantiku zahynulo najmenej 250 osôb, viac ako počas celého uplynulého roka v západnej časti Stredozemného mora.

Migrácia smerom na Kanárske ostrovy vzrástla po minuloročnom kroku Európskej únie. Tá vtedy finančne podporila Maroko, aby zabránila prílivu utečencov na juhu Španielska, ktorí do tejto oblasti prichádzali práve cez Stredozemné more. Kým na španielskej pevnine odvtedy klesol počet migrantov o 50 %, na Kanárskych ostrovoch stúpol o 550 %, pričom iba v auguste zaznamenali na tomto súostroví viac ako 850 migrantov.

Trasa zo západnej Afriky na Kanárske ostrovy sa považuje za notoricky známu a nebezpečnú cestu. Napriek tomu sa mnoho obyvateľov „čierneho kontinentu“ neváha vydať na takúto púť s vyhliadkou lepšieho života po dosiahnutí cieľa, častokrát sú však následky veľmi tragické.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář