JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Migranti kašlou na virus. Plné čluny u Itálie (VIDEO)

ITÁLIE: Italská vláda vyslyšela volání starosty ostrova Lampedusa, aby přemístila některé obyvatele migračních táborů na větší Sicílii. 220 z nich mělo údajně koronavirus. Tábory byly sice vyklizeny, ale podle všeho už z Afriky přijíždějí další uprchlíci. Videa z příjezdu dalších nezvaných hostů na svém Facebooku zveřejnila Monika Pilloni.

„Po tom, co z ‚migranty přeplněného‘ italského ostrova Lampedusa převezli nelegální migranty na luxusní lodě a pak na pevninu, začíná vše znovu… opět přijíždějí!!!“ Napsala Pilloni k téměř půlhodinovém videu.

Na záběrech můžeme vidět několik člunů přiražených ke břehu a úplně naplněných mladými muži. Ti postupně vylézají na břeh za asistence několika místních. Pak nastupují do předem připravených dodávek a odjíždějí, zřejmě do záchytného tábora.

https://www.facebook.com/localteamtv/videos/680376746020877/

S problémy se ale nepotýká jenom ostrůvek Lampedusa, ale i Sicílie. Střediska pro migranty jsou zde přeplněná, zdejší zařízení pro 100 lidí prý podle agentury ANSA obývalo v jeden čas až 520. V červenci v sicilském přístavu Porto Empedocle utekla asi stovka běženců a ne všechny se podařilo pochytat.

Migranti tedy přijíždějí stále, a to i navzdory prohlášení italského ministra zahraničí Luigi Di Maia, který v srpnu na návštěvě Tuniska řekl, že v Itálii už není pro nelegální migranty místo a země je bude deportovat.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář