JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Migranti v Řecku zase řádili: Nejdřív se poprali a pak znovu podpálili tábor

ŘECKO: V přeplněném uprchlickém táboře na řeckém ostrově Samos se poprali migranti. Potyčky vypukly mezi běženci ze Sýrie a Afghánistánu. Zraněno bylo 10 lidí, z toho nejméně 3 byli pobodáni. Chvíli nato v táboře vypukl požár. Připomíná to scénář z řeckého tábora Moria na ostrově Lesbos, který uprchlíci zapálili před 2 týdny. Chtěli si tak vynutit převoz na pevninu, což se jim nakonec i povedlo.  

V táboře Vathy na Samosu vypukly v pondělí večer potyčky mezi migranty ze Sýrie a Afghánistánu. Nejméně tři lidé utrpěli bodná zranění. Policie použila slzný plyn, aby nepokoje uklidnila.

Záhy vypukl požár, jehož příčina zatím není známá. Osm osob muselo být převezeno do nemocnice poté, co se nadýchaly kouře z požáru.

Řecké úřady už začaly s evakuací tábora. Jeho kapacita je 650 lidí, ale aktuálně tam žilo 5700 migrantů.

Přeplněné jsou i další uprchlické tábory na řeckých ostrovech v Egejském moři, kritická je dlouhodobě situace na ostrově Lesbos v táboře Moria. Tam vypukly nepokoje koncem minulého měsíce a při požáru zemřela žena.

Řecká vláda poté začala přemisťovat běžence z ostrovů do uprchlických zařízení na pevnině. Do konce října jich slíbila přemístit nejméně 3000. Na ostrovy ale stále připlouvají další migranti z Turecka.

Na řeckých ostrovech Lesbos, Chios, Samos, Leros a Kos žije nyní na 30 tisíc migrantů.

Jejich příliv z Turecka se letos oproti předchozím dvěma letům zvýšil natolik, že se Řecko opět stalo hlavní vstupní branou migrantů přes Středomoří do Evropy, jako jí bylo v roce 2015. Poté se příliv výrazně zpomalil díky dohodě EU s Tureckem.

Odeslat komentář