JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

MINISTERSTVO VNÚTRA SR NAKÚPI RESPIRÁTORY FFP2 SAMOZREJME BEZ SÚŤAŽE. VEĎ KVÔLI TOMU SA POMOCOU FALŠOVANÝCH ŠTATISTÍK UDRŽUJE NÚDZOVÝ STAV PREDSA.

SLOVENSKO: O dodaní respirátorov v hodnote viac než 151-tisíc eur rezort priamo rokoval so spoločnosťou PharmaComp s.r.o. Priame rokovanie s dodávateľom podľa vlastných slov využil z dôvodu mimoriadnej udalosti a vďaka núdzovému stavu.

Ministerstvo vnútra by malo dostať respirátory FFP2 bez ventilu v celkovej hodnote 151 600 eur bez DPH. Vyplýva to z oznámenia zverejneného na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie. O dodaní rezort priamo rokoval so spoločnosťou PharmaComp s.r.o. Priame rokovanie s dodávateľom rezort podľa vlastných slov využil z dôvodu mimoriadnej udalosti, pričom vzhľadom na vzniknutú časovú tieseň nie je možné uskutočniť verejnú súťaž ani užšiu súťaž.

„Núdzový stav bol prijatý najmä z dôvodu nepredvídateľnosti vývoja situácie s koronavírusom. Je nutné utvoriť podmienky na prijatie nevyhnutných opatrení na zamedzenie a zmiernenie následkov ohrozenia verejného zdravia z dôvodu ochorenia COVID-19,“ uvádza ministerstvo s tým, že z dôvodu vývoja epidemiologickej situácie na území SR je potrebné bezodkladne zabezpečiť primárnu ochranu príslušníkov Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru a všetkých ostatných zamestnancov rezortu respirátormi.

Rovnakým spôsobom ministerstvo zaobstaráva aj 250 germicídnych žiaričov určených na dezinfekciu vzduchu od mikroorganizmov za prítomnosti ľudí a 50 germicídnych žiaričov na priame ožarovanie priestoru bez prítomnosti ľudí. Zariadenia v hodnote 101 008 eur bez DPH má dodať spoločnosť Nexa, s.r.o.

Odeslat komentář