JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí k Velké Británii: Vyčítáte nám to, co sami děláte!

RUSKO: Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova reagovala na iniciativu britského ministra zahraničí Dominica Raaba ohledně zavedení kolektivního mechanismu zemí G7, který by obsahoval údajně ruskou „propagandu a dezinformace“.

„Na druhý velikonoční svátek si můžu dovolit odpovědět citováním mnicha Antonia Velikého, který řekl: „Poslední časy přijdou, když k jednomu zdravému přijde devět nemocných a řekne: jsi nemocný, protože nejsi jako my. “
„Je na čase přemýšlet, proč země, které jsou nemocné skrz na skrz propagandou, které ji více než jednou používaly k ospravedlnění ozbrojené invaze a svržení vlád (takto jednala Británie a USA v Iráku a vymýšlely příběh o chemických zbraních) , obviňujete naši zemi ze svých vlastních hříchů, “napsala Zacharova na své stránce na Facebooku.“
Dominic Raab dříve agentuře Reuters řekl, že Británie doufá, že přesvědčí partnery skupiny G7 o potřebě zavést mechanismy pro rychlou reakci na vyvrácení dezinformací údajně šířených Ruskem.
 
G7 (G7) zahrnuje Velkou Británii, Německo, Itálii, Kanadu, Francii, Japonsko a Spojené státy. Ministři zahraničních věcí skupiny G7 uspořádají své první osobní setkání v Londýně ve dnech 3. až 5. května, jehož součástí bude také vysoký představitel EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borrell , zástupci Austrálie, Indie, Jižní Koreje a Jižní Afriky a také generální tajemník Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) Lim Jock Hoi .
Zdroj: https://www.prvnizpravy.cz

Odeslat komentář