JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Moderátorka Kociánová po „vymazání“ Trumpa: Někdo z vás volil šéfa Twitteru, Facebooku… Proč nám šéfují?!

„Umíte si představit ještě za Obamy, že ho šéf soukromé firmy v podstatě típne s tím, že ty jeho kváky už nikdo nebude poslouchat?“ okomentovala blokaci končícího amerického prezidenta Donalda Tumpa na sociálních sítích moderátorka Martina Kociánová. A ptá se: „Vy jste volili v nějakých volbách šéfa Amazonu, Googlu nebo Twitteru? Ne? Tak proč nám šéfují?“

„Zaregistrovali jste, že Twitter zrušil Donaldu Trumpovi účet, mimochodem doživotně? A dokonce jeho mandátu se přidaly i Facebook, Apple, Google… třeba vás jeho výroky také nebaví, ale podívali jste se dál?“ táže se Kociánová ve videu.

Odkázala na argumentaci Twitteru, který tvrdil, že svým krokem chce předejít „nebezpečí dalšího podněcování k násilnostem“. „Něco mi uteklo? Soud prokázal, že Trump vyzýval k násilnostem? Nebo snad soud rozhodl, že dozorem nad chováním nejmocnějšího muže planety bylo pár šéfů soukromých firem?“ podivuje se. Podle ní nám sice Trump nemusí být sympatický, ale měli bychom se bavit o úřadu amerického prezidenta.

„Když řeknu něco, s čím šéf Twitteru nesouhlasí, tak mě smažou? A co třeba Vodafone, zruší mi tarif?“ nastiňuje Kociánová s otázkou, zdali by se raději neměla stát radioamatérem.

Přemítá, zdali správně pochopila vzkaz od šéfů korporací, že „ani americký prezident nebude říkat věci, se kterými oni sami nesouhlasí“?

Zarazit mělo Kociánovou i vypnutí serverů sociální sítě Parler „bez obvinění, bez důkazů a bez soudu“. „A rázem máte informační domácí vězení,“ komentuje.

Podle ní se zalekli i lidé jako německá kancléřka Angela Merkelová. Ta totiž upozornila, že pravidla svobody projevu by měli určovat zákonodárci, nikoli soukromé technologické společnosti. „Nikdo z nás by neobviňoval Angelu Merkelovou z podpory nebo ze sympatií k Donaldu Trumpovi,“ říká. Zjevně prý kancléřce došlo, že ani její účty na sociální síti „nejsou nedotknutelné“.

Přirovnává, že kdyby si otevřela restauraci a v ní selektovala, kdo do ní může vstoupit, tak by ji brzo čekalo několik pokut a musela by později i zavřít.

„Opravdu si myslíte, že se v tuhle chvíli hraje jen o jednoho Američana ve vysoké funkci s divným účesem? Vy jste volili v nějakých volbách šéfa Amazonu, Googlu nebo Twitteru? Ne? Tak proč nám šéfují?“ ptá se Kociánová ve svém pořadu Proč?.

Celé video můžete zhlédnout zde:

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/

Odeslat komentář