JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Moskva nepotrebuje západné spoločnosti na dokončenie Nordstream 2 po tom, ako USA zastrašilo Švajčiarsku spoločnosť Allseas.

RUSKO: Moskva horúčkovito hľadá možnosti, ako dokončiť budovanie plynovodu Severný prúd-2 po tom, ako švajčiarska spoločnosť Allseas, ktorá kládla v Baltickom mori potrubie, pozastavila 21. decembra v reakcii na sankcie USA práce a svoje plavidlá z oblasti stiahla. Gazprom uvažuje o niekoľkých variantoch ako dokončiť výstavbu. Má na to vlastné kapacity a počíta s pomocou zahraničných partnerov, ku ktorým pribudol ďalší

„Rusko môže využiť skúsenosti čínskych odborníkov, ktorí budovali komunikácie v oblasti Kerčského prielivu,“ uviedol zástupca generálneho riaditeľa Inštitútu národnej energetiky Alexander Frolov v rozhovore pre informačnú agentúru „Ekonomika dnes“. Poznamenal, že plynovod bude bezpochyby dokončený, aj keď z pochopiteľných dôvodov sa tak stane o niekoľko mesiacov neskôr.

Pripomenul, že Rusko má dve plavidlá, ktoré by sa dali použiť – „Fortuna“ a „Akademik Čerskij“. Posledné plavidlo sa nachádza na Ďalekom východe, kde ho modernizujú, aby mohlo pracovať v Baltskom mori. Alexander Frolov sa domnieva, že v dánskych vodách by bolo možné použiť práve túto loď. Poznamenal, že v súčasnosti je ťažké odhadnúť, kedy by sa táto loď mohla objaviť v Baltskom mori.

Poukázal na to, že presun „Akademika Čerského“ do Baltského mora čiastočne pribrzdí sprevádzkovanie nových nálezísk na Ďalekom východe. Preto, podľa neho, by Rusko by mohlo využiť „kerčské skúsenosti“ a pomoc čínskych odborníkov. Pripomenul, že v Kerčskom prielivu úspešne pracovala čínska loď, a podotkol, že Čína nemá strach pred americkými sankciami a jej spoločnosť z Baltského mora, ako to urobili Švajčiari, nezdupká.

Eugen Rusnák

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář