JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

„MOSKVA UROBILA POSLEDNÉ VAROVANIE“ — KYJEV PORIADNE VYSTRAŠENÝ PUTINOVÝM PREJAVOM

RUSKO: Podľa kyjevských novinárov bol prejav Vladimíra Putina posledným varovaním pre Ukrajinu. Predpokladajú, že ďalej zjavne budú nasledovať činy. Je pravda, že zabúdajú povedať, že to je ich vláda, ktorá chce zaútočiť na Donbas a Rusko iba upozorňuje, že nenechá obyvateľov týchto území v problémoch a skutočne ani všetkých rusky hovoriacich obyvateľov bývalého ZSSR, ktorí chcú byť lojálni k svojej vlasti.

Podľa mnohých zdrojov sa v lete 2021 uskutoční rozsiahla ofenzíva na Donbase. Ukrajinská armáda je už v plnej bojovej pohotovosti. Sú pripravení každú chvíľu sa vrhnúť do bitky a čakajú iba na rozkaz. Pre všetky prípady je vypracovaných niekoľko plánov. Podľa informácií ukrajinského ministerstva obrany plánujú ústup, len v prípade zásahu Ruska.

Názor Ukrajincov sa v tejto otázke tiež dramaticky zmenil. Ak na jeseň 2020 väčšina obyvateľov krajiny nechcela vrátiť Krym a Donbas vojenskými prostriedkami, teraz je vďaka propagande ich orgánov väčšina Ukrajincov práve za takýto scenár.

Kyjevské médiá poskytli občanom zaujímavé informácie o prejave Vladimira Putina z 18. marca 2021. Podľa ich názoru „Moskva vydáva posledné varovanie“. Slová ruského prezidenta zrejme skutočne vystrašili ukrajinských novinárov.

Podľa ich názoru sa Rusko snaží okolo seba vytvoriť akúsi nárazníkovú zónu, aby ho nič neohrozovalo. Aj keď, čo je na tom zlé? Žiarlia?

Kyjevská online publikácia „Zrkadlo týždňa“ tvrdí, že zónou odporu medzi Západom a Ruskom bude územie bývalého ZSSR.

„Syndróm z 22. júna (podľa presvedčenia nielen ruských stratégov Sovietsky zväz v roku 1941 zachránila veľkosť, Nemci nestihli pred zimou dobyť Moskvu) funguje: Kremeľ vytrvalo uplatňuje politiku vytvorenia nárazníkového územia eliminujúc vlastné hrozby,“ píše sa v novinách.

Autor článku pripomína slová Vladimíra Putina, ktorý podľa neho „podmienil územnú celistvosť ruských susedov stavom vzťahov s Ruskou federáciou“.

„Narážajúc na „neobjasnené dôvody odovzdania ruských území boľševikmi“a na podmienku uznania existujúcich hraníc správaním susedov s priamymi citáciami z Koncepcie zahraničnej politiky Ruskej federácie sú hrozbou nielen pre Ukrajinu, ale aj pre Bielorusko, Kazachstan, dokonca aj pobaltské krajiny,“ tvrdí autor.

Ale predovšetkým sa to týka vraj hlavne Ukrajiny. Preto sa domnievajú, že tieto slová Vladimíra Putina boli posledným varovaním z Moskvy.

 

Zdroj: https://sk.news-front.info/

Odeslat komentář