JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Moslimské teroristické útoky v britském Londýně a belgickém Gentu!

EU: Útočník, který měl být podle některých svědků ozbrojený mačetou a kterého zastřelila policie, pobodal v rušné části Londýna dva lidi, z nichž jednoho vážně. Třetí člověk měl být lehce zraněn v souvislosti s policejní akcí.  Policie útok spojuje s terorismem.

Agresor zranil při útoku v Londýně muže a ženu. Někteří svědci uváděli, že byl útočník ozbrojen mačetou a jeden ze svědků podle agentury Reutres mluvil o stříbrném kanystru, který měl mít agresor na hrudi jako bombu.

„Jsou posuzovány okolnosti, incident byl prohlášen za spojený s terorismem,“ uvedla londýnská policie na Twitteru. Podle policie je jeden ze zraněných v život ohrožujícím stavu.

Islámský milinantismus. Falešné výbušné zařízení

Zdroj ze západní bezpečnostní služby zmínil, že incident je spojen s islamistickým militantismem. Jiný zdroj zase uvedl, že je akt považován za terorismus, protože muž na sobě údajně měl falešné výbušné zařízení.

Podle korespondenta Sky News měl být útočník pod aktivním dohledem britských bezpečnostních orgánů. Většina médií informuje o útočníkovi jako o muži, ale některá z médií mluví o tmavovlasé ženě.

Také Belgie terčem útoku

„Děkuji všem pohotovostním službám odpovídajícím za řešení incidentu ve Streathamu, který policie nyní označila za spojený s terorismem,“ uvedl britský premiér Boris Johson.

„Teroristé se nás snaží rozdělit a zničit náš způsob života – zde v Londýně jim nikdy nedovolíme uspět,“ uvedl londýnský starosta Sadiq Khan.

Dva lidi útočník pobodal v neděli také v belgickém městě Gent, podlě některých médií měla být agresorem žena, kterou policejní hlídka při zadržení zranila na paži.

Odeslat komentář