JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Na fejkovou koronavirovou „krizi“ doplatí a přijde o práci až 450 zaměstnanců pražského letiště na Ruzyni

ČESKO: Letiště Václava Havla rozhodlo o propuštění několika stovek zaměstnanců. Z celkového počtu 2900 přijde o práci 450 lidí. Letiště se tak chtělo vyrovnat se situací kolem koronaviru, která zapříčinila pokles počtu odbavených cestujících.

Mluvčí letiště Roman Pacvoň uvedl, že počet zaměstnanců byl původně nastaven na 18 milionů odbavených cestujících, což přibližně odpovídá úrovni loňského provozu.

V březnu letošního roku však bylo odbaveno o zhruba 65 % cestujících méně než ve stejném měsíci loňského roku.

Po snížení většiny provozních a administrativních nákladů tak společnost musela přistoupit i k redukci počtu pracovních míst.

Pacvoň upozornil, že se situace v letecké přepravě bude nadále zhoršovat. V dubnu se očekává propad až na desetinu běžného provozu.

Plánovaný provoz letiště v nadcházejícím roce počítá s 10 miliony cestujícími. Stavu před krizí by podle odhadu mluvčího mohlo letiště dosáhnout až v roce 2023.

Za důležitý faktor pro obnovu většiny leteckých spojení považuje Pacvoň uvolnění podmínek pro vycestování. Pokud letecké společnosti budou mít zájem o obnovení letů, pražské letiště je připravené cestující odbavit prakticky ihned.

Aktuálně letiště odbavuje pouze cargo lety přepravující zdravotnický materiál a repatriační lety. Kromě toho fungují už jen dvě pravidelné linky do Bulharska a Běloruska.

Odeslat komentář