JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Videozáznam, ako Kočner s Trnkom inštalujú skrytú kameru

BRATISLAVA: Kočner nainštaloval kameru v kancelárii bývalého generálneho prokurátora Trnku s jeho asistenciou.

Marian Kočner si zrejme nenahrával len svoju vlastnú konverzáciu s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom, ale pomohol mu aj zaznamenávať jeho rokovanie s neznámym návštevníkom na skrytú kameru.

Na svojej internetovej stránke o tom informovalo Investigatívne centrum Jána Kuciaka (ICJK).

ICJK uverejnilo asi minútové video, na ktorom podľa všetkého Kočner pomáha Trnkovi s inštaláciou kamery.

Nahrávku podľa centra získala z anonymného zdroja medzinárodná organizácia investigatívnych novinárov OCCRP (Organised crime and corruption reporting project).

Trnka: „Dve kávičky.“ Kočner: „Sadni si tam“

Na zázname je najprv niekoľko sekúnd datovaných 1. januára 2000, kde niekto odovzdáva kameru jej budúcemu používateľovi. Podľa ICJK dátum nemusel byť nastavený správne, ale záznam mohol vzniknúť aj o niekoľko rokov neskôr.

Video sa začína vetou „…ináč tak isto. Už teraz vlastne aj nahráva, sa mi zdá,“ pričom následne sa hodiny v kamere posunú bezmála o 23 hodín.

„Deň na zázname preskočí na 2. január 2000, čas je 10:08. Zmení sa charakter ruchu z pozadia aj záber. Spočiatku niekto blokuje objektív svojím telom,“ opisuje videonahrávku centrum.

Na videu počuť ruchy a následne Trnku, ktorý požiadal sekretárku o „dve kávičky“. Podľa ICJK sa kamera zjavne nachádzala v Trnkovej kancelárii .

„Sadni si tam,“ ozve sa Kočnerov hlas a potom sa v zábere objaví Trnka.

ICJK pripomína, že ten bol od roku 1999 námestníkom generálneho prokurátora a od roku 2004 generálnym prokurátorom.

Po chvíli si v zábere Trnka presadne a Kočner sa snaží otočiť kameru tak, aby bolo v jej zábere miesto pre očakávaného návštevníka. „OK, teraz poď sem,“ inštruuje Kočner Trnku a záber sa po niekoľkých sekundách skončí.

Neštandardnosť prokurátorových kontaktov

ICJK v tejto súvislosti pripomína, že nekalé vzťahy bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku s Marianom K., ktorý čelí obžalobe z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, odhalil už nedávny únik nahrávky ich rozhovoru.

„Marian K. v nej nevyberavým spôsobom karhal Trnku za to, že nahrávkou Gorily vydieral Jaroslava Haščáka. Nový záznam ukazuje, že Trnka spolupracoval s Marianom K. pravidelne a dokonca mu umožnil inštalovať vo vlastnej kancelárii skrytú kameru,“ dodalo ICJK.

Odeslat komentář