JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Najamerickejší (zatiaľ ešte) minister obrany SR, protislovenský agent Jaroslav Naď šíril pred piatimi rokmi hoax, ktorý SIS dodnes nedokázala vierohodne preukázať

SLOVENSKO: Proruskí trollovia na Slovensku aj slovenskí študenti v Moskve sú platení ruskou rozviedkou za proruské komentáre na slovenských fórach, pričom za túto prácu môžu podľa analytika Jaroslava Naďa mesačne zarobiť 700 až tisíc eur, podľa toho aké jazyky ovládajú. Takýto hoax šíril pred piatimi rokmi vtedajší analytik  Inštitútu pre stredoeurópsku politiku (CEPI) a terajší minister obrany Jaroslav Naď. Uvedené nezmysly v tom čase medializoval portál „aktuality.sk“, ktorý sám seba štylizuje do polohy bojovníka proti hoaxom a konšpiráciám

„Máme tu niekoľko tisíc vyzbrojených a vycvičených ľudí, ktorí sú prepojení s Ruskom, sú platení z Ruska a mnohí z nich tam boli trénovaní,“ konštatoval Naď. Analytik a súčasný minister Naď neskrýval svoje obavy z toho, že na Slovensku sa v príhodnej chvíli môžu z ničoho nič objaviť tzv. zelení mužíčkovia, ktorí nastolia poriadok tak ako na Kryme. „V správnej chvíli sa aj tu môže objaviť niekoľko tisíc ozbrojených ľudí a začnú nám robiť problémy. To je veľmi veľké riziko, na ktoré by si mali dať spravodajské služby pozor“, sformuloval Jaroslav Naď prioritnú úlohu pre Slovenskú informačnú službu (SIS) a spravodajské zložky ministerstva obrany.

Nemožno poprieť, že SIS, VOS aj VSS sa už celé roky idú pretrhnúť v snahe nájsť aspoň jedného slovenského proruského trolla, plateného z astronomického balíka 5 miliárd dolárov ročne, čo je podľa Jaroslava Naďa spodný odhad každoročných investícií Ruskej federácie do propagandy prostredníctvom spravodajských služieb a alternatívnych médií. Aj keď SIS tiež každoročne odľahčuje skromný slovenský štátny rozpočet o niekoľko desiatok miliónov eur, za celé roky až dodnes nedokázala vyprodukovať nič okrem otrepaného klišé o hybridnej hrozbe ruskej propagandy, ktorá vraj zneužíva proruských sympatizantov, aby z vlastného presvedčenia nekriticky preberali a ďalej šírili proruské posolstvá.

Sofistikovaná modifikácia hoaxu o platených trolloch smerom k proruským sympatizantom konajúcim na základe vlastného presvedčenia svedčí o tom, že SIS nedokázala vierohodne preukázať Naďove blúznenie o štedro honorovaných proruských trolloch, ktorí vraj za proruské komentáre na internete inkasujú aj tisíc eur mesačne. Agentom SIS v ich pátraní po finančných chápadlách ruskej propagandy na Slovensku zatiaľ veľmi nepomohol ani naturalizovaný analytik Grigorij Mesežnikov, ktorý prostredníctvom Denníka N drukuje Naďovi v jeho naratíve o všadeprítomných ruských spravodajských službách.

Mesežnikov pritom paradoxne sám priznáva, že jeho vlastná aktivita na tomto poli je podporovaná nadnárodnou štruktúrou tzv. „Open Information Partnership“, čo je ďalšia klasická platforma prozápadných think-tankov na spôsob Sorosovej „Open Society Foundations“ či „Open Government Partnership“, v ktorej samozrejme figurujú USA a Veľká Británia.

Grigorij Mesežnikov síce skromne neuvádza výšku finančnej podpory, ktorou mu na jeho protiruské analýzy v Denníku N prispieva „Open Information Partnership“, faktom je, že údajní proruskí trollovia môžu Mesežnikovi jeho honorár iba tíško závidieť. Zvláštne je, že finančné chápadlá západných spravodajských služieb na Slovensku agentov SIS ani trochu nezaujímajú, aj keď pri ich identifikácii by mali nepochybne oveľa ľahšiu prácu ako v pátraní po imaginárnych ruských agentoch.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář