JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Národná kriminálna agentúra (NAKA) dnes zadržala bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku

SLOVENSKO: Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Je obvinený zo zneužívania právomoci verejného činiteľa. „Keď to bude možné, poskytneme viac informácií,“ informuje polícia na sociálnej sieti.

Polícia zverejnila na Facebooku fotografiu spred Trnkovho domu v Hamuliakove.

Fotka Polícia Slovenskej republiky.

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka je už obvinený zo zneužívania právomoci verejného činiteľa. Problémy mu spôsobil jeho kamarát a trestne stíhaný podnikateľ Marian Kočner, ktorého nahrávka ich spoločného rozhovoru o kupčení so zvukovým záznamom odpočúvania bytu na Vazovovej v akcii Gorila sa dostala na políciu. Trnkovi, ktorý doteraz autentickosť nahrávky spochybňoval, v prípade odsúdenia hrozí až desať rokov väzenia.

„Obvinený sa skutku dopustil v období rokov 2007 až 2014, keď ako verejný činiteľ nesplnil povinnosť vyplývajúcu mu z Trestného poriadku a po prevzatí zvukovej nahrávky zo spravodajskej operácie SIS pod krycím názvom Gorila, z ktorej vyplývalo podozrenie zo spáchania viacerých trestných činov od osoby M. K., túto ukrýval a neodovzdal orgánom činným v trestnom konaní, pričom tak konal v úmysle zadovážiť sebe a M. K. majetkový prospech a zároveň v úmysle zadovážiť neoprávnenú výhodu osobám, ktorých rozhovory, obsahujúce skutočnosti nasvedčujúce spáchanie trestného činu, sú zachytené na predmetnej zvukovej nahrávke,“ informovala pred časom polícia na sociálnej sieti.

Približne 70-minútovú nahrávku rozhovoru Kočnera s Trnkom, ktorá mala vzniknúť v lete 2014, zverejnil denník N v polovici októbra. Kočner v nej Trnkovi vyčíta, že bol vydierať šéfa Penty Jaroslava Haščáka s nahrávkou z kauzy Gorila. Kočner vysvetľuje, že predtým od Haščáka za nahrávku zinkasoval milión eur a tvrdil, že mu odovzdal jedinú nahrávku. Vraj však zabudol ešte jednu kópiu u Trnku v trezore.

Odeslat komentář