JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Největší holokaust a genocida byly spáchány na Slovanech. Pokrytecky se to zamlčuje.

Soud v německém městě Meiningen dovolil, aby byl předseda krajské pobočky nacionalistické strany Alternativa pro Německo (AfD) Björn Höcke na území spolkové země Dorynsko nazýván fašistou. Uvádí to Deutsche Welle.

Bylo to mimořádné rozhodnutí. Navrhovatelé byli organizátoři akce ve městě Eisenach, kteří prezentovali svou akci jako „protest proti rasistické AfD a především proti fašistovi Höckemu“. Místní úřady zakázaly aktivistům používat slogan se slovem „fašista“, což opozice označila za omezování svobody vyjadřování názorů a podala žalobu k soudu.

Soudci prostudovali početné citáty z vystoupení Höckeho a došli k závěru, že zákaz ze strany úředníků byl nezákonný, neboť organizátoři akce „spolehlivě doložili, že jejich hodnotící úsudek nevznikl bezdůvodně, ale na základě ověřených skutečností“.

Björn Höcke byl opakovaně usvědčován z hájení nacismu. V roce 2017 správa memoriálního komplexu Buchenwald zakázala tomuto politikovi navštěvovat toto místo, neboť vyzýval Němce, aby se přestali kát za nacistické zločiny. Höcke také prohlásil, že pomník obětí holocaustu v Berlíně je pomník ostudy.

Protislovanská ideologie

V srpnu jsme informovali o tom, že slovenský politolog Ľuboš Blaha se zúčastnil 75. výročí Slovenského národního povstání v Banské Bystrici a celou událost popsal na svém Facebooku. Mimo jiné je rád, že na akci dorazili i naši ruští osvoboditelé, a oznámil, že fašismus je v prvním řadě protislovanská rasistická ideologie a v rusofobii má dnes zuřivého následovníka.

Ľuboš Blaha svůj příspěvek zahájil slovy, že se říká, že za bratislavskou výpadovkou ve Zlatých Pieskách je úplně jiný svět. A on to dnes pocítil na vlastní kůži.

„Prošel jsem se ulicemi Bánské Bystrice, kde proudilo spoustu lidí z celého Slovenska, aby vzdali hold Slovenskému národnímu povstání. Volali na mě, podávali mi ruku, přáli mi hodně štěstí, vyjadřovali podporu… Objímali jsme se, fotili jsme se, cítil jsem velkou podporu,“ píše Blaha na začátek.

Politolog se na oslavách SNP setkal i s ruským kolegou z Rady Evropy, místopředsedou ruského parlamentu Petrem Tolstojem, který je pravnukem slavného spisovatele. „Vojna a mír byl mým prvním ruským románem, který jsem přečetl… Krásný pocit!,“ říká politik.

Blaha je hrdý na to, že na oslavách SNP nechyběli ti, kteří se o vítězství nad fašismem zasloužili nejvíc. Podle něj to řečník z Ruské federace dnes v Banské Bystrici řekl velmi přesně.

„Fašismus páchal genocidu na Slovanech a Židech. Ano, v tomto pořadí. Slovanů fašisté povraždili přes 30 milionů, Židů okolo 6 milionů. Nějak se na to zapomíná, takže to ještě jednou připomeňme – fašismus je v první řadě protislovanská rasistická ideologie. A v rusofobii má dnes zuřivého následovníka,“ upozorňuje Blaha.

Odeslat komentář