JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Největší mešita v Evropě. Pod okny europoslanců. Dostane 2,5 milionu euro z veřejných peněz

EU: Publicistka Monika Pilloni čas od času přináší české veřejnosti některé zprávy ze světa. Především z Itálie. Ale nejen z Apeninského poloostrova. Tentokrát obrátila svou pozornost do Štrasburku, kde má vyrůst největší mešita v Evropě. Jedno z měst, které se stalo ikonou evropského sjednocování, se tak možná stane také hlavním evropským městem islámu.

Monika Pilloni napsala pár řádek k výstavbě obří mešity ve Štrasburku. Město dá na stavbu 2,5 milionu eur, další peníze dodá Turecko. Monika Pilloni o tom informovala s odvoláním na text, který sepsala Lorenza Formicola v La Nuova Bussola.

„Sdružení Millî Görüs, které tuto mešitu chtělo, odmítlo podepsat chartu principů islámu ve Francii a brání politický islám. Štrasburk tak bude korunován na evropské hlavní město islámu,“ sdělila českým občanům Monika Pilloni s tím, že zmíněné hnutí je významně navázáno na Turecko. Zmíněná francouzská charta obsahuje mimo jiné body, že její muslimští signatáři respektují rovnost žen a mužů a právo francouzských muslimů odpadnout od víry.

Mešita má mít celých 9 600 metrů čtverečních a má se do ní vejít více než 4 tisíce věřících naráz.

Štrasburk, který byl po stovky let znám svým klenotem v podobě katedrály, se tak brzy může stát symbolem muslimské víry.

„Takže zatímco mnohé kostely chátrají a jsou páleny a bořeny, štrasburský magistrát věnoval na výstavbu největší mešity v Evropě 2,5 milionu euro – zbytek dotlačil aspirant na tureckého sultána …,“ uzavřela Pilloni s odkazem na tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

 

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz

Odeslat komentář