JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Nejvyšší turecký imám vyzval v chrámu Hagia Sofia k dobytí Evropy mečem

TURECKO: Tato výzva není v poslední době rozhodně první a nejspíš ani poslední. Mnoho vysokých muslimských autorit už k džihádu mečem vyzvalo, naposledy se jednalo o výzvu vůdců ISIS, kteří vyzvali ke džihádu ohněm. Výzvu dokonce zveřejnila na svých stránkách i televize Muslimského bratrstva.

Nejvyšší turecký imám Ali Erbaşe

Výzva nejvyššího tureckého imáma Aliho Erbaşe zcela jistě míří především k Turkům, žijícím na území Evropy, čímž se vlastně ani netají. Symbolické je i místo, odkud výzvu svým soukmenovcům vyslal; chrám Hagia Sofia, nedávno konvertovaný na mešitu, se poprvé změnil v mešitu právě v době, kdy začali Osmané dobývat Evropu.

A jistě vás ani neudiví fakt, že tento imám je velkým přítelem sultána Erdogana, který se ambicí za znovuobnovení Osmanské říše nijak netají. Významný islámský historik Robert Spencer varoval, že tato výzva  má mnohem větší význam, než jaký je jí přikládán. Zcela jistě podnítí Turky k odezvě. Padla zde také připomínka Mohamedova výroku, ve kterém prohlásil, že muslimové dobydou Řím.

Imám také prohlásil:

“Drazí muslimové! Znovuotevření Hagia Sophia k modlení  je požadavkem věrnosti jejímu historickému dobývání. Znovuotevření Hagia Sophia k modlení je důkazem, že islámská civilizace je nadále na vzestupu navzdory všem překážkám. Mešity mají udržovat jen ti, kdo věří v Alláha a a zakládají modlitbu a dávají zakat (charitu) a nebojí se ničeho, než Alláha”

Od začátku bylo jasné, že přeměna chrámu Hagia Sofia na mešitu je předzvěstí dobývání Evropy. Je zde ale jeden diametrální rozdíl. Zatímco dříve se Evropané dobývání bránili, dnes sami svůj kontinent zcela dobrovolně mohamedánům předávají.

Slovanka

Odeslat komentář