JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Nekalé praktiky Facebooku opět na přetřesu v Německu. Zneužívání osobních údajů uživatelů. Problém je, že se to děje nejen v Německu a z Facebooku se stala největší špionážní hackerská platforma mimořádně neetická a nebezpečná pro uživatele

NĚMECKO: Americká internetová společnost Facebook musí splnit nařízení německého antimonopolního úřadu a omezit shromažďování údajů o uživatelích. Rozhodl o tom dnes podle agentury Reuters německý nejvyšší soud. Facebook uvedl, že hodlá dál bojovat proti pokynu úřadu a že jeho němečtí uživatelé nepocítí žádné bezprostřední změny.

Dnešní verdikt Spolkového soudního dvora podpořil názor, že společnost Facebook zneužila dominantní pozice na trhu ke shromažďování údajů o uživatelích bez jejich souhlasu. „Mám z toho rozhodnutí velkou radost,“ uvedl prezident antimonopolního úřadu Andreas Mundt. Facebook provozuje největší internetovou sociální síť na světě.

Úřad loni v únoru rozhodl, že společnost Facebook nesmí bez dobrovolného souhlasu uživatelů přiřazovat data získaná na jiných platformách k facebookovým uživatelským účtům. Pokud uživatel takový souhlas odepře, bude muset firma shromažďování a propojování dat výrazně omezit, napsala agentura Reuters.

Facebook se proti rozhodnutí úřadu odvolal a regionální soud v Düsseldorfu loni v červenci dočasně pozastavil platnost nařízení. Americký podnik může kauzu u düsseldorfského soudu dál řešit, mezitím se však musí podrobit dnešnímu výroku Spolkového soudního dvora.

„Budeme dál hájit svůj postoj, podle kterého neexistuje žádné porušování antimonopolních pravidel,“ uvedla společnost Facebook v reakci na dnešní verdikt. „Nenastane žádná bezprostřední změna pro lidi či podniky využívající naše produkty a služby v Německu,“ dodal.

Odeslat komentář