JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

„Nemáme peníze a chceme do Německa“ Bohatství chtiví migranti se šikují na hranicích EU

Podle statistik UNHCR pochází z Afghánistánu více než 40% z téměř 3 000 migrantů a uprchlíků shromážděných v Srbsku. Většina z nich doufá, že se dostanou do Maďarska nebo Chorvatska – tedy do některé ze zemí EU. Jenže maďarská hranice je plně uzavřenou hranicí a ta chorvatská je pečlivě střežena. Kvůli tomu je odchod ze Srbska obtížný.

Většina z 3 200 afghánských migrantů v Srbsku jsou nezletilí, kteří žijí v táborech a stanovištích v Srbsku, většina z nich žije přímo v blízkosti chorvatských hranic. Azylové středisko „Krnjaca“ leží v blízkosti hlavního města Bělehrad a je jedním z mnoha uprchlických a migračních táborů v Srbsku. Podle oficiálních statistik v něm žije asi 250 migrantů.

Server InfoMigrants, že zmíněný tábor je místem, kde dochází k neúměrnému násilí mezi obyvateli, „protože většina obyvatel jsou svobodní lidé,“ říká Sharifa Yousofi, afghánská migrantka žijící v táboře. „Máme tady spoustu problémů. V tomto táboře existuje hodně násilí. Není to bezpečné místo pro lidi, kteří mají děti,“ zoufá si.

Sharifa Yousofi žije v azylovém centru Krnjaca tři měsíce spolu se svým manželem a třemi dětmi. V Srbsku celkově čekají více než dva a půl roku. „Přišli jsme sem, protože moje dítě má problémy se srdcem a chceme se ujistit, že se mu dostane lékařské péče,“ vysvětlil její manžel Abdullah Yousofi. Zdůraznil, že by chtěl vzít svou rodinu do  Německa „kvůli lepší budoucnosti pro děti“.

I když migranti žijící v Srbsku mohou požádat o azyl, mnozí říkají, že si to nepřejí. Jejich cílem je překročit maďarské a chorvatské hranice a vstoupit do Evropské unie. Běženci ale mají jasno – nechtějí zůstat v Srbsku.

Zdroj

Odeslat komentář