JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Nemci sa búria, odmietajú nosiť náhubky, na protest vyšli opäť do ulíc

NEMECKO: Približne 1000 ľudí sa v sobotu zhromaždilo v severonemeckom meste Hamburg, aby vyjadrili nespokojnosť s povinným nosením rúšok a ďalšími opatreniami v súvislosti s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2. Informovala o tom agentúra DPA.

Rečníci, ktorí počas demonštrácie vystúpili, zdôraznili, že organizátor protestov – iniciatíva Querdenken – je pripravená na dialóg. Obmedzenia zavedené vládou s cieľom zabrániť šíreniu koronavúrusu sú podľa rečníkov v rozpore s viacerými článkami nemeckého základného zákona (Grundgesetz).

Mnohí účastníci demonštrácie nemali na tvárach rúška a nedodržiavali povinné rozstupy. Polícia organizátorov po hodine a pol požiadala, aby zhromaždenie ukončili.

V meste sa konala i protidemonštrácia, na ktorej sa zúčastnila skupina ľudí v čiernom oblečení. Niesli zástavu ultraľavicovej skupiny Antifa.

Približne 250 ľudí sa zhromaždilo i v meste Magdeburg v nemeckej spolkovej krajine Sasko-Anhaltsko na juhovýchode Nemecka. Protestovali proti opatreniam vlády v oblasti zdravotných obmedzení. Účastníci ďalšej demonštrácie v Magdeburgu poukazovali na rozdiely v spoločnosti.

Odeslat komentář