JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Německá televize ARD – aktuálně ke covidu-19 (VIDEO, CZ titulky + PŘEPIS)

NĚMECKO: Německá televize ARD odvysílala reportáž s odborníky, kteří apelují na to, abychom se naučili s virem covid-19 žít a že počet hospitalizovaných s covidem klesá.

Přepis:

Reportáže: Stále více lidí je pohlceno zprávami o koronaviru, co celý týden vyvolávají strach. Počet nakažených v Německu se prudce zvyšuje. …Německo překročilo hranici 2000 nakažených… Denně roste 2000 nově nakažených koronavirem. 2500 nově nakažených koronavirem.

m.

Co říkají odborníci na zvyšující se počet nových infekcí?

Prof. Hendrik Streeck: Počty nakažených samy o sobě nic nenaznačují, protože jen minimální počet nakažených opravdu potřebuje lékařskou pomoc.

Andreas Gassen: Z toho hlediska je taková pozornost na koronavirus opravdu extrémní. Ráno začnete den s počty nakažených na Covid a jdete s nimi i spát.

Prof. Torsten Bauer: Měli bychom se oprostit od těch počtů nakažených na koronavirus.

Hlasatel: Prof. Torsten Bauer je ředitel kliniky pro plicní onemocnění v Berlíně. Již dva týdny je jeho oddělení pro pacienty s covidem téměř prázdné, tak jako v mnoha německých nemocnicích. Neustálé šíření zpráv o počtu nově nakažených nemá z jeho hlediska velký význam.

Prof. Torsten Bauer: Rád bych se vyjádřil proti tomuto počtu, který se neustále propaguje, protože absolutní počet znamená pouze to, kolik je nakažených, ale to neříká nic o tom, kolik lidí opravdu onemocnělo. A musíme vědět, na co máme v nemocnici být připraveni.

Hlasatel: Modrá křivka grafu ukazuje, že v březnu/dubnu počet nakažených covidem vzrostl na 30tis/týden, v létě ale klesl na minimum a teď znovu pomalu narůstá. Červená křivka znázorňuje, kolik nakažených lidí bylo hospitalizováno v nemocnici. Na jaře to bylo kolem 20 %, ale od léta je toto číslo konstantní. Poslední týden v září bylo pouze 6 % z nakažených hospitalizováno v nemocnicích.

Nynější nárůst nakažených nevedl k hospitalizaci nakažených do nemocnic, jelikož se nakazili převážně mladí lidé, kteří mají buď mírné nebo žádné příznaky. Proto ten nárůst počtu zatím nečiní žádný problém.

Prof. Hendrik Streeck: Žádný biolog by nenamítal, že všichni očekáváme, že počet infekcí bude masivně stoupat. 20 tisíc nově nakažených zní nejprve jako apokalypsa, ale vlastně by nás to nemělo vůbec vystrašit, protože mírný průběh nebo průběh nemoci bez symptomů nemá žádný silný vliv na infekční dění.

Hlasatel: I z kolem 30 tisíc lůžek intenzivní péče v německých nemocnicích leží aktuálně jen 447 nakažených. 9534 lidí umřelo v Německu od března do října na koronavirus nebo s ním. To zní dramaticky, ale co mnozí lidé nevědí, je, že v Německu umírá průměrně každý týden 16 000 až 20 000 lidí, např. na infarkt nebo rakovinu.

V Covid roce 2020 zemřelo celkem do poloviny března méně lidí, než tomu bylo v průměru minulých let. Pak v dubnu díky koroně o něco více. Od konce dubna 2020 nezemřelo víc lidí něž obvykle. Nárůst v srpnu se přikládá k horkému počasí, což poukazuje na další, červenou křivku. Červená křivka poukazuje na úmrtí těch, kteří zemřeli na koronavirus nebo s ním. V dubnu zemřelo z 20479 celkových úmrtí jen 1736 na nebo s koronavirem, od té doby umírá jen málo lidí na koronu. S vlnou horka v polovině srpna to bylo pouze 27 lidí z celkem 19450 úmrtí.

Andreas Gassen: V Německu neexistuje žádný nadměrný počet úmrtí, což ve zkratce znamená, že neumírá za rok víc lidí než v předešlých letech.

Prof. Hendrik Streeck: Musíme najít zase normální denní život, s tím, že bychom měli každému člověku, který by měl těžký průběh nemoci, poskytnout co nejlepší lékařskou pomoc. Tento virus není možné z lidí vyhnat, musíme začít s tímto virem žít.

Hlasatel: Další šíření tohoto viru se nedá zastavit. Pokud budeme rizikové skupiny úspěšné chránit, měli bychom přejít do další fáze života s tímto virem, na kterou jsme připraveni.

Překlad: otevřisvoumysl.cz

Zdroj: https://www1.wdr.de/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář