Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
NĚMECKO: Nyní byla zveřejněna alarmující data, která potvrzují přesně to, nač mnozí z nás již nějakých 10 let upozorňují: v Evropě probíhá výměna obyvatel, což je v některých zemích znatelnější než jinde.
Ohromná čísla, která by například zemi jako je ta naše za pouhých 20 let dokázala demograficky zcela přeměnit, nám ukazují, jak rychle lze obyvatelstvo vyměnit – a to dokonce za tichého souhlasu těch, kteří mají být vyměněni, neboť ti se již pro svůj osud rozhodli ve volbách.
Data, která byla nedávno zveřejněna, však za „Němce“ nepovažují pouze ty, jejichž předkové zemi obývali již po staletí, ale například i potomky Turků, kteří přišli do země v 50 . a 60. letech. Tedy v těchto statistikách je za Němce považována i podstatná část turecké či arabské komunity.
Skutečný počet neevropských jedinců tak bude výrazně vyšší, takže čísla, která jsou uvedena níže, jsou spíš výrazně podhodnocena.
Zatímco stále více Němců se stěhuje ze své domovské země, stále více cizích občanů se přistěhuje do Německa. Níže jsou data Spolkového statistického úřadu.
Od roku 2005 do konce roku 2023 emigrovalo kolem 3,7 milionu Němců. Naproti tomu kolem 2,75 milionu lidí s německým pasem se do konce roku 2023 přestěhovalo do Německa. To znamená, že migrační saldo je záporné. V čistém vyjádření emigrovalo o 950 000 lidí více, než se přistěhovalo.
Hlavními cílovými zeměmi emigrantů byly stejně jako v předchozích letech Švýcarsko, Rakousko a USA. Lidé, kteří se k Německu obracejí zády, jsou přitom poměrně mladí, s průměrným věkem 35 let, ve srovnání s celkovou německou populací s průměrným věkem 45,9 let.
V důsledku toho Německo ztrácí stále naléhavěji potřebné kvalifikované pracovníky.
Od roku 1968 do roku 2005 se každý rok přistěhovalo více Němců, než kolik Němců se odstěhovalo do zahraničí. Zejména s pádem železné opony se do Německa stěhovalo mnoho etnických Němců z bývalých sovětských republik.
Od roku 2005 se však migrační saldo dostalo do záporných hodnot. A tak rok od roku stále více Němců emigruje, než se do země vrací.
Zároveň do Německa přichází stále více cizinců, zejména v důsledku probíhající výměny obyvatel. Když se podíváte na stejné období, tedy 2005 až 2023, je zde čistá imigrace kolem 8,2 milionu lidí bez německého pasu.
Uplynulý rok byl především charakterizován přistěhovalectvím ukrajinských a syrských občanů. Prvních 6 zemí z hlediska čistého přistěhovalectví je rozděleno takto:
Ukrajinci: 112 937
Syřané: 110 323
Turci: 83 152
Afghánci: 48 453
Indové: 38 235
Rumuni: 19 864
Většina žadatelů o azyl jsou muži a mladí lidé. Mnozí mají nízkou úroveň vzdělání. Ani úřady netuší, kolik kvalifikovaných akademiků v posledních letech do země přišlo přes azylový systém.
Vzpomeňte si, jak v roce 2015 všichni – v čele s Merkelovou – tvrdili, že do Evropy přichází pouze vzdělaní doktoři a inženýři.
„Spolková vláda nemá žádné informace o úrovni akademického vzdělání imigrantů, kteří přišli do Německa od roku 2015, “ píše Spolkové ministerstvo práce a sociálních věcí.
Jak se nedávno ukázalo, tak drtivá většina 20- až 34letých přistěhovalců ze čtyř hlavních azylových zemí – Sýrie, Afghánistánu, Turecka a Iráku – nemá žádné odborné vzdělání.
Níže můžete vidět procento osob bez jakékoli kvalifikace, v případě cizinců jde často o negramotné jedince:
Federální vláda však nadále spoléhá na masivní imigraci, údajně aby se vypořádala s problémem kvalifikovaných pracovníků.
Mluvčí vlády Steffen Hebestreit na federální tiskové konferenci 1. listopadu 2023 v reakci na otázku o požadované imigraci uvedl, že neexistuje „žádné zcela pevné číslo, ale že kancléř předpokládá, že do začátku 30. let přijde do Německa až sedm milionů potřebných pracovníků.“
To by znamenalo masivní změnu v populaci, pokud by počet německých emigrantů zůstal konstantní. Zatímco počet německých občanů klesá, počet cizinců dramaticky roste.
Většina obyvatel se nyní domnívá, že Evropany postupně nahrazují přistěhovalci z Blízkého východu a Afriky. Podle odpovídajícího průzkumu Insa provedeného na konci dubna s tímto tvrzením souhlasilo 45 procent respondentů a 41 procent ne.
Že by skutečně oněm 45% konečně došlo, co se v Evropě děje? Ovšem důležité je, aby se toto procitnutí konečně projevilo ve volbách a ne pouze v průzkumech….
Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi