JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Nemeckí činitelia reagujú na stret s políciou vo Frankfurte: „Integrácia migrantov zlyhala“

NEMECKO: Po stretoch s políciou vo Frankfurte sa rozbehla debata o príčinách podobných udalostí. Niektorí nemeckí politici a činitelia hovoria o zlyhaní snáh o integráciu migrantov do nemeckej spoločnosti

Ostrej kritike zo strany väčšinovej spoločnosti boli podrobení „muži s migračným pozadím“, ktorí podľa slov polície boli strojcami nepokojov na námestí vo Frankfurte nad Mohanom. Táto kritika zaznela takmer zo všetkých strán. Alternatíva pre Nemecko spolu s ďalšími poukázali na to, že nepokoje sú výsledkom zlej migračnej politiky spolkovej vlády.

Steffan Müller (CSU) napísal na Twitteri, že si na podobné správanie migrantov nemieni zvykať.

„Tento proces teraz zahŕňa jasné pomenovanie príčin – zlyhávajúca integrácia a snaha o zahladzovanie negatívnych udalostí zo strany ľavicových elít. To musíme zmeniť,“ napísal na svojej sociálnej sieti.

 

Hesenský politik s tureckými koreňmi Ismail Tipi (CDU) žiada, aby násilníci boli okamžite deportovaní z Nemecka.

„Smerom k páchateľom s migračným pozadím hovorím: Kto vo Frankfurte alebo v Stuttgarte hádže fľaše na policajtov, ten si pletie právo byť hosťom a musí našu krajinu okamžite opustiť. Preto vyžadujem: dôsledné vyhostenie všetkých nepriateľov demokracie a polície,“ uviedol.

 

Beatrix von Storch, politička strany AFD, poukázala na podstatu problémov s migrantmi.

„Scény z párty a udalosti vo Frankfurte sa približujú tým v Stuttgarte: vysoký podiel migrantov, opitých a veľmi agresívnych,“ uviedla.

Nepokoje vo Frankfurte

Mesto Frankfurt zakáže vstup na Operné námestí v snahe zabrániť opakovaniu nepokojov, informovali nemecké médiá.

V noci na nedeľu sa na frankfurtskom námestí odohrali nepokoje, kedy dav napadol policajtov, hoci tí sa podľa médií snažili situáciu upokojiť a pomôcť zranenej osobe. Zranených bolo najmenej päť členov policajného zboru a niekoľko policajných vozov bolo poškodených. Zatknutých bolo niekoľko desiatok ľudí. Dav v počte 500 až 800 ľudí údajne mohutne oslavoval zakaždým, keď bol nejaký policajt zasiahnutý hodenou fľašou. „Svojou povahou aj rozsahom je to niečo, čo Frankfurt ešte nezažil,“ uviedol frankfurtský policajný prezident Gerhard Bereswill.

Podobné nepokoje ako cez víkend vo Frankturte sa odohrali koncom júna aj v nemeckom Stuttgarte. Nasledovali po kontrole mladíka podozrivého z držania drog. Zúčastnilo sa ich okolo 400 až 500 ľudí.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář