JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Německo: Přituhuje. Dělníci z automobilek letí na dlažbu. A nejen z automobilek. O 1-2 měsíce i u nás?

NĚMECKO: Německý automobilový průmysl se kvůli koronaviru a technologickým změnám topí v krizi. Všechny velké automobilky propouštějí tisíce zaměstnanců a tento trend bude podle odborníků pokračovat. Proti propouštění se konají masové demonstrace, poslední z nich v Norimberku, před závody tamní automobilky MAN z koncernu Volkswagen.

V německém Norimberku se o víkendu konala demonstrace před výrobními závody tamní automobilky MAN, která patří do koncernu Volkswagen. Společnost MAN Group totiž tento měsíc oznámila, že chystá zrušení až 9500 pracovních míst, což je více než čtvrtina v současnosti obsazených pozic a navíc zváží uzavření některých výrobních závodů napříč Německem a Rakouskem.

Problémy se ale netýkají jen automobilky MAN, ohroženy jsou desítky tisíc pracovních míst v celém německém automobilovém průmyslu. Ten je pro zemi stěžejním průmyslovým odvětvím, tvoří více než pět procent HDP a zaměstnává na dva miliony lidí. „Takové masové propouštění by byla katastrofa,“ řekl serveru The Washington Post předseda podnikové rady společnosti MAN Markus Wansch. Norimberk je město s bohatou tradicí automobilového průmyslu, motory a součásti aut se zde vyrábějí už 150 let.

Hlavní odvětví německého průmyslu se v době krize snaží drasticky snížit náklady a jednou z cest je právě snižování počtu pracovních míst. K tomu má dojít navzdory skutečnosti, že německá vláda vydala, podobně jako ta česká, takzvaný kurzarbeit. O propouštění tisícovek zaměstnanců již informovaly i dodavatelské společnosti Continental nebo Mahle, které kromě propouštění také zvažují zavření některých továren.

Mnichovská automobilka BMW již v průběhu roku byla nucena propustit na 6000 zaměstnanců a v propouštění bude pravděpodobně pokračovat i nadále. „Náš průmysl je v počátcích radikální proměny,“ stojí v prohlášení automobilky MAN v souvislosti se zaváděním elektromotorů a vodíkových pohonů. S novými technologickými požadavky klesá výroba a stoupají náklady, navíc se neustále zmenšuje světový automobilový trh.

Obrovskou ránu pak průmyslu zasadila pandemie koronaviru, kvůli které rapidně poklesl prodej aut po celé Evropě. „Jsme uprostřed veliké krize,“ prohlásil před protestujícími norimberský starosta Marcus König. „Ale ekonomika půjde zase nahoru, budeme mít nové výrobní linky, které budou potřebovat obsluhu. Musíme proto zajistit, aby lidé zůstávali ve městě, jedině tak se dostaneme z této krize,“ věří v lepší zítřky König.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz

Odeslat komentář