JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Německo zažívá nejchladnější duben za 104 let, druhý nejchladnější od roku 1881 a nejsněžnější od roku 1986

NĚMECKO: Letos to byl v celé Střední Evropě opravdu mrazivý duben. Německo zatím zažilo svůj druhý nejchladnější duben v záznamech počínajících rokem 1881.

Duben byl ve většině Evropy nezvykle chladný, mrazivý a dokonce sněžný, o čemž jsou média naprosto potichu. Následující mapa ukazuje odchylky od středních teplot v referenčním období 1991-2020 (až do 17. dubna):

Se střední teplotou 4,5°C pro Německo je duben prozatím druhý nejchladnější od roku 1881, uvádí záznamy německé národní meteorologické služby DWD. Jen roku 1917 byl chladnější se střední hodnotou 4,3°C.

Další nával zimy se předpovídá na příští víkend

A to se nejspíš nezmění, jelikož model ECMWF předpovídá pro duben ještě další neobvykle chladnou vlnu skoro na konci měsíce, ale je to ještě asi 10 dnů před námi.

Nejzasněženější duben za 35 let

Jedna věc je už teď jistá: Pro Německu to bude nejzasněženější duben od roku 1986 – video.

Předpovědi od WO a od GFS (vlevo a vpravo) předpovídají pokračování dubnové zimy s rozsáhlými přízemními mrazy od 23. dubna. Extrémně chladný vzduch s odchylkou až -12°C od střední hodnoty klimatu od WMO, která se předpovídá pro Německo 26. dubna ve výšce s 850 hPa. Zdroje: WO/GFS forecasts Tmin ground Germany and WZ/GEM forecasts TA850 Europe.

Chladnutí severní polokoule pokračuje

Německá média v poslední době tvrdí, že „globální oteplování pokračuje,“ ale průběh NCEP GFS z 18. dubna ukazuje, že teplotní odchylka je skoro nulová.

Bez odchylky je to na mapě bílé, záporné odchylky jsou modré a fialové, na druhou stranu jsou kladné.

Zdroj: https://www.reformy.cz/

Odeslat komentář