JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Nemecko zažíva prudký nárast útokov voči príslušníkom komunity LGBTI

Počet útokov sa za posledných šesť rokov zdvojnásobil. Hovorca Združenia lesieb a gejov Nemecka, uviedol, že údaje ministerstva odrážajú len zlomok skutočných zločinov z nenávisti, ktoré boli spáchané voči príslušníkom komunity LGBTI.

BERLÍN – Nemecko zažíva v ostatných rokoch prudký nárast útokov voči ľuďom, ktorí sa identifikujú ako príslušníci komunity LGBTI. S odvolaním sa na vyjadrenie spolkového ministerstva vnútra o tom vo štvrtok informovala agentúra DPA.

Nemecká polícia zaznamenala v roku 2013 podľa údajov ministerstva 50 útokov voči lesbám, gejom, bisexuálom, transrodovým osobám a intersexuálom. V roku 2018 už takýchto útokov polícia zaregistrovala 97 a len v prvom polroku aktuálneho roka 2019 ich zaznamenala 58.

Doris Achelwilmová, poslankyňa Spolkového snemu za ľavicovú stranu Die Linke, vládu v súvislosti s týmito údajmi vyzvala, aby situáciu nebrala na ľahkú váhu a zaoberala sa ňou na nadchádzajúcom stretnutí krajinských ministrov vnútra.

„Nárast násilností nie je náhodný,“ uviedla. „Vychádza zo spoločenskej atmosféry, ktorá vystavuje menšiny tlaku a ohrozuje ich novým spôsobom,“ dodala.

Okrem nárastu v počte útokov voči príslušníkom sexuálnych menšín došlo podľa spolkového ministerstva vnútra v tomto roku tiež k zvýšenému počtu škôd na majetku spôsobených odporcami LGBTI.

Helmut Metzner, hovorca Združenia lesieb a gejov Nemecka (LSVD), uviedol, že údaje ministerstva odrážajú len zlomok skutočných zločinov z nenávisti, ktoré boli spáchané voči príslušníkom komunity LGBTI.

„Zaviesť sa musia účinné opatrenia na prevenciu, zaznamenávanie trestných činov a trestné stíhanie,“ povedal v tejto súvislosti.

Odeslat komentář